Natírání plotovek

Od: Datum: 13.05.13 20:29 odpovědí: 8 změna: 14.05.13 20:52

Zdravím, v létě budu natírat plot a mám otázečku na stejnoměrné natírání plotovek. Plotovky si položím na kozy a natřu je z jedné strany a ze stran. Jak je nejlépe natřít z druhé strany? Pokud je otočím, tak dojde k znehodnocení nátěru na místech doteku s kozou. Nebo je lepší počkaz až ta jedna strana uschne? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.13 20:33
avatar

Jde samozřejmě počkat až jedna strana uschne a pak natírat tu druhou. Ovšem při třech náterech to máš natírání na šestkrát. Ovšem plaňky budou přišroubovaný, že? Na rýglech. A když si rozměříš, kde ty rýgle budou, tak se dá dát na kozy nějaký lamely vzdálený od sebe jak budou od sebe rýgle. Pak stačí jen dávat plaňky přesně na místa kde se bude šroubovat a ten znehodnocenej nátěr se schová přišroubováním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aaaaaa*
Datum: 14.05.13 09:03

tak jsem to dělal, jen abych měl znehodnocení minimální tak jsem si do latí na které jsem odkládal naťukal řádku kolářských hřebíčků. Každá plotovka pak ležela na dvou hlavičkach (4 logicky na každém konci). Šlo to dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 14.05.13 00:07
avatar

Je lepší nechat uschnout a pak otočit. Pokud budete spěchat, natřete nejdřív z rubové strany a pak otočte a položte na kozy v místě, kde bude plaňka přišroubována k nosné konstrukci a kde případné poškození nátěru nebude viditelné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.13 00:30

Pokud nechcete čekat na zaschnutí jedné strany tak doporučím udělat korýtko nalýt barvu namočit a pověsit nechat odkapat oschnout je to rychlé a kvalitní

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.05.13 07:56
avatar

Takhle?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.13 14:42

Moc hezkej plot. To je do školky? Maji to děti hezky barevné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: madfad
Datum: 14.05.13 20:45

Díky za odpovědi.

A když už jsme u toho natírání. U těch plotovek nějaké znehodnocení může být - jak píšete, zakryje se po přišroubování na rýgly. Co když ale budu chtít natřít dejme tomu menší prkénko určené na nábytek? Tam musí být nátěr jednolitý. Jak to děláte?

Datum: 14.05.13 20:52
avatar

Tak nábytek stříkám a v drtivý většině na dvakrát. Napřed jednu stranu, nechat uschnout a pak druhou stranu. Pravá strana (to je třeba u dvířek ta pohledová) se stříká první vrstvou jako první, pak se otočí a stříká se druhá. Po zaschnutí a přebroušení se to stříká obráceně. Napřed vnitřní strana a naposled pohledová pravá strana.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.