Renovace Vany

Od: Datum: 12.05.13 20:28 odpovědí: 6 změna: 19.05.13 00:29

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s renovací vany myslím obroušení a natření akrylovou barvou spíš nastříkání. Předem děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.13 22:57

Renovace staré vany je možná v podstatě dvěma způsoby.

První je vyvložkování akrylovou vložkou,folií,která se vtmelí do vany.Provádí to některé specializované firmy,můj osobní názor - je to dost drahá záležitost.Ušetří se ovšem nepořádek při výměně za novou vanu.

Druhý způsob je natření vany epoxidovým bílým emailem.Brousit se vana nemusí,stačí ji umýt kyselinou solnou(HCl).Po opláchnutí vodou a usušení lze natírat.Použije se tužší štětec a nanáší se slaboučká vrstva.Pokud po zatvrdnutí emailu prosvítá podklad,použije se ještě jeden nátěr.Pokid se podaří sehnat email tixotropní,nestékavý,lze natírat i silnější nátěr.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.05.13 10:36

Ano mám ale není moc dobrá. Na chalupě starou vanu manžel obrousil a nastříkakal ale moc dlouho to hezké nebylo a tak jsme raděj koupili za 2000 novou , bylo to za chvilku usazené a obezděné.

Ohodnoceno: 1x

Od: cevys
Datum: 13.05.13 15:29

Dobrý den, renovací koupelnových van jsem se zabýval profi. Opotřebovaný povrch koupelnové vany lze renovovat následovně.

Vhodným prostředkem odmastit ( stačí "žabka" ), odvápnit ( zředěná kyselina solná ), zdrsnit ( brusný papír pod vodu ). Vždy pořádně opláchnout a vysušit. Možno použít na vytvoření povrchu náš výrobek ( Barva na vany ), je to expoxidový lak určený na obnovu povrchu koupelnových van, cena kolem 600 Kč, na plechovce je návod k použití. Zásadně nanášet tvrdším válečkem v bezprašném prostředí ( jinak je krupička ), nejlépe 2x. Vana by se neměla po dobu vytvrzování používat. Pak existuje německý výrobek - profi materiál - výrobce Jaeger ( cena kolem 2.000 Kč ). Tato profi sada obsahuje vše potřebné pro renovaci povrchu, včetně návodu. Upravený povrch tímto materiálem ( pokud je to pečlivě provedeno ) , se vyrovná vzhledově i trvanlivostí klasickému smaltu.

Případné otluky lze opravit epoxidovým karosářským tmelem s označením final.

Poznámka : není vhodné mít zavedený pračkový odpad do vany ( současné prací prostředky mají značnou povrchovou agresivitu a naruší i klasický smalt, zhotovený vypálením).

Od: anulka243
Datum: 17.05.13 13:52

Dobrý den,odpovídám na váš dotaz o renovaci vany.Před pár lety jsem si taky nechala natřít litinovou vanu,ale asi za 1/2 roku se mě začala olupovat.Potom jsem si nechala do mé staré vany zasadit akrylátovou vložku,takže to bylo bez bourání a vana je nádherná už několik let,moji rodiče udělali totéž a jsou také spokojeni.

Datum: 17.05.13 19:57

Anulko, nápad dobrý ale bohužel do některé vany neseženete.

Od: lujs®
Datum: 19.05.13 00:29

Když mně by asi byla vložka maláááá!.!.! *smich*:D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.