Izolace hluku z vlaku

Od: Datum: 10.05.13 22:21 odpovědí: 11 změna: 13.05.13 16:30

mam dotaz, jak nejlepe odhlučnit dům ležicí asi čtyři metry od vlakové trati. Jestli stím má někdo zkušenosti. Jaké materiály použít. Díky za rady Aleš.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.13 22:44

Pokud hluk překračuje hygienické normy,musí se dráha postarat o protihlukovou stěnu.Rozumný způsob,jak z vlastních nákladů toto zajistíš,není.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.05.13 00:32

Je to moc blízko, asi by bylo nejlepší ten barák prodat. Z fyzikálních důvodů asi 100% řešení není možné. Nejde jen o hluk šířící se přímo, ale taky o vibrace od země. Já řeším něco menšíno - odhlučnění od silnice. Protihluková stěna by mohla pomoct. Vyměnit okna za vícevrstvá plastová, speciálně určená k omezení prostupu hluku. K tomu předokenní žaluzie. Větrání vyřešit výměníkem - ušetří se za vytápění a přes výměník hluk neprojde tak jako pootevřeným oknem. Plánuji ještě instalaci panelů z molitanu tlumících hluk na některé stěny - těch co mají ty jehlany nebo vlny na sobě. Mělo by to omezit odrazy uvnitř místností a tím utlumit hluk který pronikne dovnitř. Možná i tzv. basová past by mohla pomoct. Upozorňuji, že jsem samouk, nějaké profi řešení asi ude účinější.

Od: zabu
Datum: 11.05.13 09:25

Škoda peněz a námahy. Jsem taky u trati, a když jede vlak, tak vibruje celej barák. Až si člověk říká, jak to mohl těch 88let vydržet, že se nerozsypal na jednotlivé cihličky. A proč škoda práce? V létě si stejně otevřete okna, větrat se musí. A dokud nepřejede vlak, stejně z TV neuslyšíte ani slovo. A mít to pořád zavřené? To ani náhodou.

Od: mos
Datum: 11.05.13 09:30
Vytrhat koleje.

Datum: 11.05.13 11:19
Bydlím na nadrazi od narozeni. Člověk si na to musi zvyknout jinak to nejde. Když odjížďí náklad ať na Dobříš nebo do Prahy. Tak klepou skleničky ... Je to o zvyku.. :)

Od: tygrzindie*
Datum: 11.05.13 14:21

To jo, ale když kolem domu jezdí rychlík 140km za hodinu na to si asi nejde zvyknout. Teda aspoň přes noc. Jaký je to v noci?

To se přece nemůžete vyspat.

Datum: 11.05.13 17:48
Ja se spanim problemy nemam ani nikdo doma. Nikdo si toho už ani nevšíma že projede vlak

Datum: 13.05.13 16:30

Jenom se chci zeptat kolik metrů jste od trati. Díky.

Datum: 11.05.13 17:56

My máme štěstí. poslední o půlnoci, první ve čtyři ráno. Ale měli jsme na výběr: buď si zvyknout, nebo ten baráček nekoupit.

Datum: 12.05.13 07:45

Je to taky 4m od trati? Asi výhodná koupě. Chci si taky takový pořídit, nevím ale kolik investovat. Můžete mi poradit? Můj mail al.svor@seznam.cz. Díky.

Datum: 13.05.13 13:29

My jsme na tom o kousek líp - 28m od středu trati. Okna ve 2.p v úrovní oken vlaku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.