Nové omítky chytají plísně

Od: Datum: 09.05.13 12:13 odpovědí: 8 změna: 09.05.13 23:12
avatar

Dobrý den,

v lednu jsme dodělali po nedávno koupeném rodinném domě komplet omítky. V celém domku jsou v pořádku, ale ve sklepech, kde jsme je dělali právě kvůli vlhkosti a plísním znovu, opět nabírají fleky, skvrny a místy bohužel i houby asi (takové bílé povlaky, vypadají jako sníh namrzlý na zdi) a plísně.

V těchto rizikových místech se omlátila omítka až na cihly a kameny a dala se omítka sanační, přesto to dělá tuhle paseku, namalované zdi ještě nemáme..

Máte s tím zkušenosti, co pomohlo? Jak to vyřešit do budoucna? Větráme nonstop, ale jsou to sklepy a tak i teď, když je venku kolem 25C, ve sklepe je kolem 15C.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.05.13 13:30
avatar

Skvrny postříkej Savem a po zaschnutí celý sklep vymaluj vápnem.(Čerťák).

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.05.13 15:22
avatar

Vápnem? To se dneska ještě dělá?

Datum: 09.05.13 18:29
avatar

Michale, pozvat technika od firmy které dodali sanační omítku, aby sdělili proč se to stalo a jak to odstranit.

doplněno 09.05.13 21:36:

Michale, asi Vás nepotěším, pokud tam máte tolika vody, je třeba zjistit odkud se bere. Pokud je to deˇštová, tak určitě nepouštět dolů k základům, tam jí hromadit, ale je třeba jí na povrchu ihned odvést pryč od baráku.

Určitě ta voda má vliv na mokré zdi.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.05.13 21:25
avatar

A Vápnem se to ještě opravdu maluje?

MilanCukrar: Obávám se, že takový technik vůbec nedorazí a když už ano, svede to na špatný technologický postup nebo něco podobného

Nemůže to třeba být tím, že se na tu zeď tlačí zvenku (zřejmě) voda? Letos to chci odkopat, odvodnit drenáží a dát černou fólii. Myslíte, že to na to má velký vliv? Sklepy nejsou samozřejmě izolované. Izolace je až od 1.patra.

Od: kjanik112*
Datum: 09.05.13 22:21

Každá omítka propouští a odpařuje vodu jen do určité míry. Váš sklep je tak mokrý, že to žádný druh omítky neodpaří, nepomohl by ani nátěr vápnem. Tady bude opravdu třeba nejdříve provést odvodnění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.13 22:39

Jak je dům starý? My máme dům z 50tých let a za 25 let, co zde bydlíme, jsme to nevyřešili. Navíc větráním se teď do chladného sklepa dostává teplý vzduch zvenku a vlhkost se ještě zhoršuje. Vodu jsme od baráku odvedli, část zdi ve sklepě jsme na zkoušku obložili dlaždicemi, i na spárách se objevuje to co popisujete - taková jakoby jinovatka. I když odizolujete základy z boku, zespodu stejně budou vlhnout a omítka rychle degradovat. Savem zničíte plísně, ale vlhkost jen tak neodstraníte - vlastní zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.13 23:06
avatar

To, co máte na zdi (popsal jste to úplně přesně - vypadá to jako sníh namrzlý na zdi) nejsou plísně ani žádná houba, ale jsou to výkvěty minerálních solí (tohle si dejte do vyhledávače třeba jako ukázat obrázky a dozvíte se víc). Jedná se v podstatě o neodstranitelnou závadu (pokud tedy nechcete takto postižené zdivo celé vybourat a nahradit novým), výskyt výkvětů lze pouze omezit - snížit na minimum množství vody, kterou zeď nějakým způsobem do sebe nasává (spodní voda, stékající voda po podloží terénem a pod.) - takže udělat nějakou izolaci a zeď tím odvlhčit.
A když už jste zmínil použití "sanační" omítky. Asi tady vyvolám velkou diskusi, ale osobně považuji výmysly jako "sanační omítky" a pod. za takový malý podfuk na lidi a zbytečné tahání peněz z kapes. Pokud byste na postižené plochy místo "sanační omítky" použil čistě vápennou omítku (písek a vápno - bez sebemenšího přídavku cementu), tak se vám výkvěty sice časem objeví taky (ta omítka se prostě "zasolí" tak jako tak - někam ta sůl ze zdi jít musí - jde ven ze zdi s odpařující se vlhkostí), ae bude vás to stát podstatně méně peněz a bude to trvat delší dobu, než se výkvěty objeví (můj odhad je min. 2 - 3 roky, možná i déle - podle množství solí ve zdi). Vápennou omítku bych po nahození a částečném vyschnutí jen lehce napustil řídkým vápenným mlékem (aby na omítce nebyla slupka vápna).
Pokud do omítky dáte sebemenší množství cementu, omítka bude sice tvrdší, nebude mít snahu se časem "odfouknout", ale výkvěty tam budete mít zase (čím víc cementu, tím dřív a větší množství výkvětů solí).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danecekdan*
Datum: 09.05.13 23:12

Jak Vám jde do domu vlhkost od spodu, můžete zdi stříkat, natírat apod. jak chcete, ale vlhkým zdem a toho náslekům nezabráníte:(

Jediné řešení "podříznout" barák, což je ale dost nákladné a organizačně složité, pokud nemáte alternativu dočasného bydlení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.