Nemovitost z dražby

Od: Datum: 09.05.13 11:06 odpovědí: 9 změna: 10.05.13 17:17

Dobrý den,

zajímal by mě názor na koupi nemotivosti v dražbě (nedobrovolné). Našli jsme byt v dražbě, který se nám líbí, ale mě se to trochu příčí, přijde mi to nefér, koupit to levněji v dražbě, je mi líto těch lidí a navíc se bojím dalších problémů, které by mohli po vydražení nastat.

Jaký je Váš názor, šli byste do toho? Máte s tím zkušenost?

děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.05.13 12:34

Sandro. Těch lidí Ti může být líto, ale...Oni už nejspíš jinou šanci nemají, takže byt bude prodán tak jako tak. Další problémy - toto jde eliminovat skoro na nulu. Ještě se zeptám - nejsou ti lidé v insolvenci. Pak by to bylo naprosto bez problémů.

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 09.05.13 12:41

Mít kvalitní realitku (smlouvu), která vše vyřídí, tak bych do toho šla. Smlouvu po realitce nechat zkontrolovat právníkem.Nekoupíte vy, koupí jiný a vy si na jiný byt pěkně připlatíte.

Datum: 09.05.13 13:41

Kdysi jsem nad tím taky přemýšlel. Prachy v hotovosti jsem měl, tak jsem si říkal, proč ne... jenže... většinou jsou takové nemovitosti po lidech, kteří z toho průšvihu neviní sebe, ale společnost... a oni to vidí tak, že nepřišli o nemovitost třeba pro to, že dlužili kde se dalo a místo toho aby to řešili, tak vysedávali po hospodách a nadávali na všechno a všechny kolem sebe... z jejich pohledu budete právě Vy ten, kdo je připravil o domov. A při představě nějakého vyšinutého alkoholika, který ohrožuje mne a mou rodinu jsem od tohoto záměru upustil... zvláště pak, když se něco takového stane a Vy se obrátíte třeba na policii, tak Vám stejně nikdo nepomůže... řeknou Vám, že to budou řešit, až se něco stane... a stane se leda tak to, že až bude někdo nadávat Vašim dětem, nebo je ohrožovat, tak na něj vletíte, dáte mu přes hubu a policie pak bude řešit leda Vás, že jste ho napadl. Ale to je jen můj názor, jiní to třeba vidí jinak. Něco jiného je, pokud je v dražbě nemovitost po někom, kdo třeba přišel o práci a nesplácel úvěr... ale i tak... tohle se dá řešit a pokud to dojde až k nedobrovolné dražbě, tak to asi hodně napovídá.

Od: pt®
Datum: 09.05.13 13:57

V naši čtvrti se prodal také dům v dražbě, ale koupil ho překupník. Najal firmu ukrajinců a celý domek rekonstruuje, a pak chce prodat se ziskem. Myslím, že tam již nehrozí nic od původního majitele, jenže o to Vám zřejmě nejde, Vy chcete koupit za výhodnou cenu. Pokud je to po nějakém nezodpovědném člověku, který se do takové situace dostal svým jednáním, tak ho moc litovat nelze. Ale já osobně bych si takový domek nekoupila. Je to jen o pocitu. - pt

Datum: 09.05.13 14:51

Dobrý den. Přikláním se k názoru octan a pt. Je to o pocitu. Sice levnější bydlení, ale já bych neměla pocit dobrý. Mně by se v tom místě nežilo dobře. A jsou tací, kterým na pocitu nezáleží, hlavně sehnat levně, protože peníze jsou na prvním místě. Já bych do toho nešla a hledala jiné řešení. Pouze můj názor. Danica

Datum: 09.05.13 17:08

Určitě máte možnost obhlídky nemovitosti, tak tam zajděte a uvidíte co jsou to za lidi. Já jsem už v dražbě kupoval jednu nemovitost, ale trvalo to pěkně dlouho než se ta exekutorská byrokracie dotáhla do konce. Jinak počítejte s tím že zaplatíte za exekutora i 4% daň z nemovitosti.

Datum: 09.05.13 23:50

Berte to tak, že čím víc lidí se přihlásí do dražby, tím víc peněz třeba ti lidi získají, vydraží se to za víc. Btw. můžou být rádi, že se nemovitost dostala do veřejné dražby - často si je jen exekutoři prodají mezi sebou za nějakou směšnou částku.

Od: emil*
Datum: 10.05.13 16:35

Pokud mate problem s primou koupi od exekutora, tak se muzeme dohodnout, ze jej zakoupim a nasledne Vam jej odprodam s drobnym navysenim desatky pro stat a baksisne pro mne.

PS: pri koupi od primeho majitele budete take zkoumat, zda neni v registru dluzniku?

Od: hm®
Datum: 10.05.13 17:17

Podobná otázka tu už kdysi byla.

Fér/nefér - takhle to neberte. Ti lidé o byt stejně přijdou. Pro ně je naopak lepší, když se do dražby přihlásí víc zájemců, cena stoupne. A tím pádem jim nakonec po zaplacení dluhu buď zbyde více peněz, nebo se aspoň zaplatí větší část dluhu a nebude se muset prodat ještě něco dalšího. (Tedy aspoň doufám, že to tak je.) Někdy, když dražba není úspěšná, se prodej po nějakém čase opakuje s nižší vyvolávací částkou. Nevím, jestli se to týká i bytů. A to je zas pro původní majitele horší, protože dostanou ještě méně. Takže pro původní majitele je nejlepší velký zájem hned v prvním kole.

Ovšem jak je to s navazujícími problémy, jako vystěhování apod., to nevím.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.