Bílení na staré vrstvy

Od: Datum: 08.05.13 10:37 odpovědí: 4 změna: 08.05.13 21:27

Dobrý den, po čase potřebuji opět vymalovat v rod. domě, kde jsou už asi 3-4 vrstvy malby. Mám zkušenost, že při použití válečku se staré vrstvy nabalují na váleček. Slyšel jsem, že tomu zabrání penetrace, ale při jejím aplikování válečkem dojde taky asi k nalepování starých vrstev na váleček. Jde tomu nějak zabránit, nebo je nezbytné škrábat staré vrstvy? Jak to řešíte vy?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 08.05.13 10:44
Malovani resim.tak,ze zdi nejprve "umyju" vodou s rozpustenym mydlem s jelejenm (mydlo napred povarit). Tim se odstrani.cast stare malby a zdi se odmasti. Umyvani delam stetkou, ale trochu vice mokrou a vice treba macet a menit vodu. Je z toho vice bordelu a uklizeni, ale ani po 10 vrstvach netreba skrabat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.13 12:27

moje zkušenost je ...oškrábat jen tak bude malba pěkná a kvalitní pak můžete v klidu přemalovávat

doplněno 08.05.13 12:29:

jasně že oškrábané stěny pak omýt, aby bylo vše hladké - pak děláme penetraci a malujeme

někomu se zdá zbytečné ale pokud je víc vrstev- je dobré oškrábat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.13 15:28
avatar

Pokud si chci ušetřit práci se škrábáním staré malby,použiji nejprve jeden nátěr barvou,zředěnou více,než uvádí návod.Natírám rychle,nevracím se zpět na mokrá místa.Tento nátěr nechám uschnout co nejvíc a pokračuji definitivním nátěrem.Opět ho nechám zaschnout,pokud se někde oloupe spodek,seškrábnu oloupnuté místo špachtlí a finální stěrkou nanesu opravu.Opravená místa je nutno lehce obrousit brusnou síťkou a zlehka přebarvit.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 08.05.13 21:27
avatar

Pokud se checete vyhnout škrábání, zkuste kousek vymalovat štětkou, sám uvidíte, jestli malba bude držet nebo se začne odlupovat - pak by bylo oškrábání nutné...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.