Kolik stojí?

Od: Datum: 07.05.13 22:25 odpovědí: 5 změna: 08.05.13 10:21

Dobrý den,

ve starožitnostech jsem zakoupila nádherný budík - avšak nefunkční, chtěla bych se zeptat, zda by někdo nevěděl, kolik by přibližně stála oprava či výměna budíkového strojku.Předem děkuji za odpověď.Krásný večer, Eva*slunce*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.13 22:37
avatar

Myslím si, že takhle se to zodpovědět nedá. Napřed musíš najít hodináře, který bude schopen a ochoten ho případně zprovoznit, ale v první řadě musí zjistit problém. Pak teprve bude schopen říct, jestli je možnost opravy. Někdy se dají součástky použít z jiného budíku, jindy se musí vyrobit. Asi bych se porozhlédl po nějakém starém hodináři. V klasické opravně hodin na to asi zařízeni budou, ale nechají si to pořádně zaplatit. (Co takhle fotku toho nádherného budíku, ať se oko potěší?)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.13 22:38
avatar

Děda byl hodinář, ale stejně by na Vaši otázku s takovým málem informací nedokázal odpovědět. Především si uvědomte, že každý zásah do historické věci její hodnotu snižuje. Předpokládám, že budík má mechanický hodinový strojek. Takové věci se nemění, tohle není čínská elektronika která se mění kus za kus. Schopný hodinář nahradí nebo opraví vadné součástky. Cena opravy bude závislá na kompletnosti a možnosti sehnání náhradních dílů - to musí posoudit hodinář. Je otázka, jestli se vyplatí budík opravovat. Pro stání ve vitríně stačí když dobře vypadá.

doplněno 10.05.13 01:03:

Bez urážky, osobně bych do tohoto budíku neinvestoval ani korunu a raději bych koupil ten stejný funkční (pokud funkčnost požadujete). Jedná se od pohledu o standardní budík, žádnou vzácnou historickou raritu. Stačí sledovat aukro, možná bazoš, tam jsou stále desítky podobných budíků doslova za pár korun, tento se tam rozhodně taky někdy objeví.

http://aukro.cz/listing.php/s…h?category=47039&string=budik

Btw. budíky jsou dnes vlastně nanic, mají už hodnotu jen jako starožitnost někde ve vitríně. Neznám nikoho, kdo by si dnes nechal u hlavy tikat budík, když ho může bez tikání probudit třeba mobil.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tigrine*
Datum: 07.05.13 22:59

Děkuji za odpověď, je mi jasné, že to nebude stát pětikorunu Jen mě napadlo, že by to zde třeba někdo mohl vědět - nebo si někdo nechával opravit... Třeba to bude "prkotina" a bude to stát 100 nebo taky 1000... Každopádně se zeptám a když mi v hodinářství řeknou nějakou šílenou cifru, tak mě bude těšit i tak, jak je - tedy nefunkční Foto posílám

Od: zabu
Datum: 08.05.13 10:21

Tyhle budíky spravoval můj bývalý kolega z práce. Je v tom klasický budíkový strojek. Nestálo to moc. Sežeňte schopného hodináře-hračičku, a určitě Vám to spraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 08.05.13 00:30

Ceny jsou smluvní, takže rozptyl může bý úžasný. A co tak obejít pár hodinářů?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.