Dehtový zápach přes sádrokartonovou desku

Od: Datum: 07.05.13 20:58 odpovědí: 3 změna: 08.05.13 00:03

Zdravím všechny kutily!

Máme hotovu půdní vestavbu a právě se chystám vše vymalovat. Zjistil jsem ale nepříjemnou věc a rád bych znal názor někoho zkušenějšího. Ještě před realizací jsem zjistil, že v místě, kde půdou prochází komín, tak nepříjemně smrdí zdivo dehtem, dokonce i některé spáry mezi cihlami byly načernalé. Asi jsem udělal tu chybu, že jsem spáry pořádně nevyčistil a nenahodil novou omítku, ale místo toho jsem tyto dvě zdi (z obou stran komínu) zadělal kousky minerální vlny co mi zbyla ze střechy a následně sádrokartonovou deskou. Nyní jsem zjistil, že i přes desku je trochu dehet cítit. Není to nic dramatického, musím opravdu přičichnout z těsné blízkosti, ale vzhledem k tomu, že se jedná o dětský pokoj, tak z toho mám pramalou radost. Otázka je - co s tím? Napadá vás něco? Napadlo mě, natáhnout přes tuto desku parozábranu a toto přiklopit ještě jednou sdk deskou kotvenou do původních profilů. Nebo nějaký nátěr či tapeta?

Díky za tipy!

Pěkný večer, Jarda


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.13 21:49

Když prolíná deht přes komínové těleso tak je komín ve špatném tachnickém stavu.Ctělo ho to otlouct nahodit natáhnou lepidlem a perlinou napenetrovat, nebo ještě lépe vyvložkovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 07.05.13 22:18

Zápachu se nezbavíte a bude čím dál větší. Je tutno vyvložkovat komín, má zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarda2*
Datum: 08.05.13 00:03

Dobrý večer. Děkuji za názor. Jen doplním, že v současné době již netopíme tuhými palivy, takže stav by se již neměl zhoršovat. Do jednoho ze tří průduchů je pouze připojen plynový kotel a tento průduch je již vyvložkován hliníkovou vložkou. Situace s pronikajícím dehtem musela vzniknout dávno předtím, kdy se cca. po šedesát let v domě topilo pevnými palivy. Nevím, zda by mělo smysl zbývající dva průduchy nějak vložkovat, protože se již nikdy nebudou využívat. Spíše jde o to jak odstranit dehet usazený ve zdivu, případně, zda stačí vytvořit nějakou bariéru, aby nebyl cítit.

J.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.