Utěsnění průchodu stoupaček

Od: Datum: 07.05.13 19:11 odpovědí: 5 změna: 07.05.13 21:39

Dobrý den,

nedávno jsem zjistil, že prostup stoupaček mezi patry je v podstatě neuzavřen (pouze obrovská díra) a slouží tedy jako zvukový (i pachový) tunel. Jakým materiálem jej ucpat, případně jaký technologický postup zvolit? Existuje nějaká pěna, kterou by se dal otvor (bohužel se jedná o strop) vyplnit?

Díky

AP


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.13 19:26
avatar

Stoupačka topení je většinou uložena volně a prochází buď přímo stropním panelem,nebo je uložena do o něco větší ocelové trubky.Utěsnit trubku od topení lze nejlépe silikonem.Výhodné je na trubku navléknout molitanovou izolační trubku.Zvuky se totiž nešíří tou dutinou,ale i vlastní trubkou.Utěsnit stoupačku natvrdo nelze,hrozí poškození systému dilatací.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ap*
Datum: 07.05.13 19:32

Dobrý den,

asi jsem to napsal špatně, měl jsem na mysli stoupačky ve smyslu - voda, odpad atp.

AP

Datum: 07.05.13 19:45
avatar

Tam by se dala použít montážní pěna.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.05.13 20:14
avatar

Pěnou se dají vyplnit nějaké menší otvory, jako základ (kostru) jen nutné použít něco pevného. Kdybych to řešil jí, asi bych si sehnal větší množství papírového kartonu z krabic a z něj, třeba v několika kusech tu "zátku" podle trubek vyřezal. Aby by tam ty kartony přesně pasovaly, vyříznul bych podle nich tuto přepážku z něčeho pevnějšího - dřevotříska, možná i sololit by stačil nebo třeba použijte zbytky plovoucí podlahy. Sešroubovat vruty k sobě, zajistit vruty a možná pár L profily na stěny. Potom ještě vyřešit okraje zátky a místa těsně kolem trubek třeba tou pěnou. Proti vedení zvuku bych na spodek nalepil takovou tu tlustou netkanou textilii, bývá zhruba 2 cm silná a používá se třeba na zatlumení reprobeden.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.05.13 21:39

Jestli to chcete opravdu kvalitně zadělat tak zabetonovat pěna také není zvukotěsná. Zespodu podšalovat ,máte li staré jadro které lze snadno zdemontovat získáte tím přístup k prostupu, prkýnka kus drátu podvázat je a zasypat betonem, ale toto bych dělal jen v případě že jsou vyměněné stoupačky, jinak při rekonstrukci vám to vybourají.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.