Krbová vložka s výměníkem

Od: Datum: 07.05.13 18:03 odpovědí: 3 změna: 09.05.13 07:41

Dobrý den,chtěla bych požádat o radu a názory. Budu mít v RD topení kombinace krbová vložka s výměníkem a elektrokotel. Krbová vložka napojená na topení a na bojler. RD má přibližně 120 m2. Chtěla bych rohovou krbovou vložku. Topenář doporučuje aby výměník měl výkon 10KW do vody a 4 KW do vzduchu a min. 15 l objem. Krbař mi doporučuje krbovou vložku 80 CP od firmy BEF. Ovšem tato vložka je cenově vě vyšší relaci. Chtěla bych proto porposit s jakými krbovými vložkami máte zkušenost. O firmě bef jsem slyšela, že to je kvalitní značka. Prosím o vaše názory na tuto značku, případně o doporučení značky jiné a jiného výměníku.Předem děkuji za odpovědi .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.13 13:54

Sice nemám krbovou vložku s výměníkem, ale mám vložku od firmy BEF. Sice byla dražší (nabídka krbaře 35.000 a na netu jsem ji koupil za 28.000), ale topím v krbu nepřetržitě již 2 zimy a opravdu vidím že se mi vyplatilo si připlatit. Navíc je to český výrobek, tak případné ND nebudou problém. Já osobně BEF doporučuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lumaci*
Datum: 08.05.13 14:15

Děkuji za odpověď a Váš názor. Má krbová vložka je v cenové relaci na internetu za 69.000 bez DPH. Proto pátrám po zkušenostech, zda-li ta částka opravdu nebude vyhozená do "komína".

Datum: 09.05.13 07:41

Těžko říct, věřím že je na trhu levnější ve stejné kvalitě, to už ale musí posoudit odborník přes topení či krby nikoliv prodejce! Samozdřejmě je to dost velká suma, ale na druhou stranu se Vám to rychle vrátí pokud budete v tom krbu topit. Pokud ho máte jen na "sváteční" topení, dejte tu nejlevnější vložku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.