Betonová podlaha v paneláku - vliv na statiku

Od: Datum: 07.05.13 15:21 odpovědí: 6 změna: 08.05.13 12:19

Zdravím, rekonstruuji panelákový byt. Řemeslníci mi doporučili v místnosti o ploše 25m2 udělat betonový podklad (prý cca 800Kg betonu). Je takové zatížení v pořádku z hlediska statiky domu? Řemeslníci tvrdí, že ano. Raději se ale ptám i jinde, abych se nedočkal nějakých problémů. Díky za reakce


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.13 16:26
avatar

Chtěl bych takového "řemeslníka" potkat.Ne se ho ptát,ale dát mu do držky.Co se týče nosnosti je panel dostatečně nosný.Proč tedy přidávat další vrstvu betonu?To říká zdravý rozum,proč hledat ještě další informace?Jaký by to mělo účel?Účelné by bylo pouze srovnání podlahy anhydritem a položení finální podlahy.Plovoučky,nebo jakékoliv jiné krytiny.Přijatelné by bylo případné položení kročejové izolace pod finální krytinu.Nejideálnější do paneláku je vrstva minerální vlny a podlaha ze sádrovláknitých desek,pouze položená na této zvukové izolaci.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.05.13 20:59
avatar

A to jako je vyrubaný podkladní beton? nebo na něj chtějí dát další vrstvu?Pokdu je vybouraný pak ano,pokud není tak jem max nivalečku!

doplněno 08.05.13 11:08:

Pokud je to deset cm pod prahen dveří tak je podkladní beton asi opravdu vybouraný! ale dal bych max 5cm polyš nebo spíše vatu a pak 5cm podkladní beton.Ale spíše 3cm kročejová izolace a 7cm podkladák!

doplněno 08.05.13 11:09:

To Megacruiser-silně pochybuji,že by znalec riskoval že to statika nepobere a panelák se nezřítí!A ne každý panel je nosný!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzauh
Datum: 07.05.13 21:33

Původní podlaha je komplet odstraněná. Nic se nerubalo, nějaká vrstva betonu na těch panelech asi je, ale moc to nebude. Rovina je nyní cca 10cm pod úrovní dveří.

Od: honzauh
Datum: 07.05.13 21:36

Ještě dodám, že se na zem položí vrstva polystyrenu a pak se bude betonovat.

Datum: 07.05.13 22:31
avatar

Panelák 800 kilo na podlaze pokoje ani nepozná. U nás "chytří" sousedi vybourali celý nosný panel a přetížili lodžii snad třemi tunami vyzdívky a panelák ještě stojí. Dokonce si podplatili znalce, který jim to, pro mě zcela nepochopitelným způsobem zlegalizoval.

Pokud je tam skutečně "díra" 10 cm, určitě by to šlo srovnat betonem, dát polystyren a na něj další beton. Ale je otázka proč v paneláku dávat polystyren, když je podlaha vytápěná bytem pod Vámi. Já bych to udělal spíš klasicky - samonivelačním betonem srovnat, na to nějakou silnější izolaci kvůli kročejovému hluku a plovoucí podlahu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.13 12:19
avatar

vyrovnávejte to vším možným jen né betonem. To se dělalo za komárů. Dnes máte polystyreny, vaty, desky. Podle mě jen "blboň " umí přijít - nalít někam půl kubíku betonu a hotové.*zed* vyrovnal bych t možná také něčím na způsob perlitu či keramzitu nebo škváry - prostě něčeho lehkého (lehké kamenivo). Beton patří do základů.Grrrrr

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.