Dřevěná podlaha srovnání

Od: Datum: 05.05.13 08:04 odpovědí: 6 změna: 05.05.13 21:39

Dobrý den potřebuji vyrovnat trochu zvlněnou dřevěnou podlahu, která je stará cca 4roky a zvlnění se projevilo hned prvním rokem po zimě, ale nevadilo mi to, tak jsem to neřešil až nyní, bych to chtěl srovnat. Nerovnost není moc znát jen , když jdete bosky nerovnost je cca 2-3mm a to v místě zatlučení prkna v prkně a vytvářejí trochu na oko jako vlnky. Prkna jsou lakovaná což možná taky nebylo šťástné a mělo se udělat jen naolejování. Ještě dodám, že pod pod podlahou je udělaná nová izolace nad ní nava a na roštu je podlaha. Patrně nebyla prkna při montáži dost suchá nevím. Myslel jsem to srovnat tím, pojedu elektrickým hoblíkem po hraně a pak zbrousím. Poraďte. Děkuju Michal


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.13 09:07
avatar

Dobrý den,nejlépe bvy bylo,pokud chcete podlahu srovnat,půjčit si podlahovou brusku a sbrousit do roviny a posléze budto opět nalakovat nebo použít olej.

Pokud máte podlahu z prken,dřevo se Vám bude kroutit podle letokruhů.nevím jak široká máte prkna,zkuste vyfotit a dát sem.Máte prkna položená k sobě na tupo nebo perodrážka?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.13 09:33
avatar

Udělalo by ti to i po naolejování. Hoblíkem na to nechoď. To vůbec nedopadne dobře. Jedině si půjčit podlahářskou brusku a přebrousit. Ovšem s dost velkou určitostí to udělá zase, asi už ne tolik, ale udělá to. Pak na to dej podle uvážení bud vosk, či olej nebo lak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.13 10:33

Prna jsou drážkovaná a natlučená na sebe. Zkusím vyfotit. Děkuji.

Od: host*
Datum: 05.05.13 17:53

Prkna nebo palubky?

a) Palubky se spojují na péro a drážku a do drážky se zatlouká hřebík, do nosných trámků, na které podlaha drží a tak by se prkna neměla zvedat a kroutit.

b) Prkna i palubky se pokládají pravou stranou nahoru, tedy tak, aby letokruhy byly otevřené směrem nahoru, jakoby do písmene U a když jsou všechny stejně, tak se při sesychání mohou, zvláště pokud jsou špatně přitlučené, mírně zvedat právě ve spojích hran palubek, což může být váš případ. V tom případě se dá buď podlaha zhoblovat ručně dlouhým hoblíkem a pak ještě sbrousit podlahovou bruskou (šíleně to práší, chce to respirátor nebo alespoň šátek přes ústa a zavřít dveře a připravit se na úklid prachu i v okolních místnostech).

c) Lakování se hodí pro skutečně velmi dobře vyschlé dřevo. A položit na dřevěnou podlahu PVC je konečná, vlhko se pod PVC sráží a dřevo černá. Stejně jako pod plechem před kamny. Dřevo potřebuje dýchat. Hodí se na něj případně prodyšný koberec, buklák a podobné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.13 19:20

Jsem koukal a je to tedy k sobě dáváno ba tu perodrážku, ale nepoznám jestli to jsou tedy prkna nebo palubky, myslíte, že by to šlo tím el. hoblíkem a pak zbrousit excentrickou nebo vybrační bruskou pše pouze hobby náčíň. Děkuji za odpověď. Michal

Datum: 05.05.13 21:39
avatar

Prkna jsou přibitý skrz, podlahovky do péra.

a) Palubky se opravdu spojují na pero a drážku, ovšem hřebík se zatlouká do pera a nikoliv do drážky.

b) Šedivá je teorie, zelený je strom života. Skutečně nás chytré knihy učí, že pravá strana (tedy ta ke středu stromu) je lepší a kvalitnější. Ovšem, když je levačka hezčí, tak se to dá nahoru levačkou. Záleží kus od kusu a taky kdo to dává při výrobě do stroje, jestli u toho přemýšlí a nebo ne. Jinak prkna se ohýbají přesně naopak. Pokud je prkno přibito pravou stranou nahoru, udělá hrb uprostřed a kraje zůstanou na polštářích. Ovšem i když se prkno přibije sebelépe, když se začne kroutit a ohýbat, klidně vytáhne 80 hřebík. Opět říkám, že pokud na to půjde s hoblíkem, skončí to špatně. Kraj válce udělá do podlahy zoubek a co pak s ním? Dalším hoblováním těch zubů bude jen víc a víc. Co pak s nimi? Obrousit? To na tom nechá ruce. Dělat to i nějakou vibrační nebo excentrickou malou bruskou je sebevražda. Musím se přidat k názoru, že jedině podlahová bruska. Vše ostatní je předem odsouzeno k neuspěchu.

c) Ono velmi dobře vyschlé dřevo si stejně vezme nějakou vlhkost z místnosti a bude si to pak žít svým životem, lak nelak. V létě vlhčí, v zimě sušší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.