Žluté skvrzny na zdi kolem komína

Od: Datum: 04.05.13 14:39 odpovědí: 6 změna: 05.05.13 15:49

Dobrý den,

v zimě jsme zřejmě také topili zcela nevysušeným dřevem a v podkroví se na zdi kolem komína objevili žluté skrvny.

Hádám že to bude právě tím že se to v komínu dehtovalo.

Můžete mi prosím poradit jak máme postupovat dále? Jak to opravit, případně jestli lze nějak předcházet tomuto?

Sice na komíně je otočný kryt nad komínem, ale uvažuji jestli by nebyla lepší širší stříška nad komín aby i dešťové kapky neměli šanci se dostat do komínové šachty...

Děkuji za radySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: koudalak*
Datum: 04.05.13 14:50

teda tak to není žádná radost. Omítku je potřeba osekat na cihly a znovu ten kus nahodit. když to přemalujete, bude to stejně vylézat znovu a znovu.

Jinak komín to chcce nejlíp asi vyvložkovat, záleží jak je postavený, ale zdá se, že máte někde studené stěny a na nich se sráží vlhkost. ta pak může třeba i z nadstřešní části stékat níž a dělat tyhle fleky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mowla*
Datum: 04.05.13 14:57

Řekl bych, že primárně je třeba opravit komín - takovýto průsak dehtu za jednu topnou sezonu ukazuje na poškozený (popraskaný) sopouch, možná by bylo vhodné jej vyvložkovat - každopádně si pozvi na jeho kontrolu dobrého kominíka, zda je potřeba lepší stříšku poradí také.

Po opravě příčiny bych doporučil otlouct zadehtovanou omítku a komín znovu naomítat.

Pokud je takové řešení příliš nákladné a zdlouhavé, je možné ´nouzově´ omítku komína omýt saponátem (mýdlovou vodou), napenetrovat (penetrace zabrání prosakování dehtu do dalších vrtstev malby) a poté vymalovat, ale - penetrace uzavře i odvětrávání omítky a tím se problémy v budoucnu projeví znovu (a ve větším rozsahu). Bez opravy komína pak nemá smysl dělat cokoli, problém se bude vbrzku opakovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: olaf71*
Datum: 04.05.13 16:58

podle potřeby vyfrézovat + vyvložkovat. stejně Vás to jednou nemine

Ohodnoceno: 1x
 
Od: abrams*
Datum: 04.05.13 19:01

Dříve žádné vložky také nebyly. Něco je špatně. Tipoval bych teplotu spalin a zpátečky do kotle. Chce to více informací. Jaký je zdroj tepla, jak je zapojen (potrubí), atd. Fotka následku nestačí k určení příčiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koudalak*
Datum: 05.05.13 15:11

ano, dřív jsme ale měli třeba petry s účinností co já vím 50% ale dneska? krbovky s účinností třeba 85% - tady bude ten rozdíl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 05.05.13 15:49

ano, dřív kotel nikdo nedusil, hnal ho a pak se komíny nerosily. dneska se každý bojí, že hodně protopí, k tomu nekvalitní palivo a neumění topit

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.