Co je zač tento šroub jak ho vyndat?

Od: Datum: 03.05.13 17:20 odpovědí: 12 změna: 04.05.13 12:54

Dobrý den,

rekonstruujeme pokoj v panelovém domě. Když jsme chtěli sundat starou konzoli, ale narazili jsme na tento šroub a nevíme jakým způsobem jej odmontovat. Mohl by mi někdo poradit?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.13 17:34

Je to nastřelený závit,jediný způsob,jak ho odstranit,je urazit ho kladivem,nebo odbrousit flexou.Já jsem si vždy poradil tak,že jsem napiloval plátkem na železo,stačí jen maličko.Pak jsem do něj zboku bouchnul paličkou a šroub se ulomil.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Od: stepanka*
Datum: 03.05.13 17:38

Takže není žádná šance sundanou konzoli případně vrátit na původní místo? Chtěli jsme jí nově natřít.

Od: mowla*
Datum: 03.05.13 17:44

Ten hřebík je nejlepší ne zlomit, ale vytrhnout (a vykývat), díru po něm pak zasádrovat.

A garnýž není problém sundat a natřít - pak do stropu vyvrtat díry, vsadit hmoždinky a garnýž přišroubovat vruty.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.05.13 19:16

Vykývat a vytáhnout se to nepodaří ani náhodou.Jak jsem řekl,nejlepší je uříznout flexou.

JABRAKA

Od: standas21*
Datum: 03.05.13 17:35

Normaně vytahnout, z jedné strany hřebík a z druhé zavit je to prakticky jak do panelu

doplněno 03.05.13 17:42:

Něco podobného akorád to vaše se dělalo na ČSSR "tak nějak"

Od: hop®
Datum: 03.05.13 18:18

Jak bylo psáno, jde o nastřelovací hřebík, bez poškození konzole nevím, nevím.

Tyto hřebíky jsou naštěstí docela křehké, asi bych ho zkusil urazit a případné poškození konzole pak před natřením vytmelil...

Datum: 03.05.13 19:26

Jak psali nade mno-je to nástřelák,vytáhnout ho, no nevím spíše ne než ano!Nej jednodušší urazit nebo uřezat rozbrusem.Ta konzole je ten "materiál se strukturou dřeva (viz foto) nebo ta je již dole? No to je jedno,pkd se použije rozbrus-uřízněte za podložkou a konec trochu obrousit aby šla podložka dolů, a po sundání toho dřeva uřezat o5 až u stěny!

doplněno 03.05.13 19:29:

To Standas 21- to co píšete se tak nějak dělá i dnes,nejen dříve v ČSSR , ale s tím že dnes se nastřeluje i do ocele ( třeba ocelové nosníky ,teda pkd je to třeba)!

Datum: 03.05.13 19:37

Můžete jej ulomit odbrousit vykývat ale spíše bych ho tam nechal kolem podložky bych postupně odvrtal dřevo a garnýž sundal hřebík is podložkou nechat na svém místě koupit větší podložku a osmičku matku nebo šestku nejde to poznat a při montáži nasadíte větší podložku ten rozdíl od dřeva po zavit vymezit a dotáhnout příslušnou maticí.Vymezit můžete třeba pěti podložkami nebo něčím jiným.

Datum: 03.05.13 19:50

Pokud byl nastřelen,musí jít ven a to tz. zpětným kladivem.

Datum: 04.05.13 10:09

Hřebík bývá vesměs na konci roztřepený.Při snaze ho vytáhnout,nebo vyviklat s ním jde vesměs půl stropu.

JABRAKA

Datum: 04.05.13 12:54

Přesně tak, mám s tím zkušenost, když jsem ještě neměl flexu. Díry jak pasti na mamuta.

Od: asd*
Datum: 04.05.13 12:46

Je to "nástřelák" - viz foto dole, zatlouká se jako hřebík. Vyndat jde nejlíp kleštěma (sikovkama) - otáčením se zvětší vůle, pak se jakoby šroubuje - otáčení + tah ven a pomalu leze ven. Záleží v čem je natlučený. Dá se i našroubofvat matka s podložkou a vytáhnout páčidlem, tesařškým kladivem, reverzním kladivem, stahovákem atd... Urazit nebo vyviklat nedoporučuju - poškodila by se konzole. Řezat je taky zbytečné. Chce to tah nebo klepání v ose ven + otáčení aby se nevytrhnul i s kusem zdi...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.