Na jeden ráz všechno oblečení?

Od: Datum: 08.11.12 09:54 odpovědí: 9 změna: 08.11.12 11:02

Ahoj,

můžu vyprat oblečení (černé, bílé, barevné) na jeden program na jednu pračku? Když dám všechno na 30° tak by se nemělo nic zabarvit, srazit apod, ne? (mám i svetr který se musí prát na 30)

Díííky :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.12 09:59

Srazit na 30 ani ne, ale k zabarvení by dojít mohlo. Přinejmenším bych to dělil aspoň na bílé / barevné aspoň u nových věcí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.11.12 10:00

děkuju :)

Datum: 08.11.12 10:02

Klidně můžeš, je to tvoje oblečení. Jenom to tmavé nebude vyprané pořádně, ale to světlé pak možná bude barevně lépe ladit s tím tnavým.

Datum: 08.11.12 10:04

Klidně můžete ale možná si některý kousek už neoblečete. Svetr obyčejně pustí nějaký chlup, ten se uchytí na košilích, tričkách a dostat ho pryč je nadlidský výkon. Pokud je barevné co nepouští dám ho společně s bílým na 40C, nic se nestane ale černé košile peru vždy zvlášť i když nepouští a v pracím prášku na černé, na ty mrchy se vážně chytí každý chloupek, nitka. Osobně bych prádlo roztřídila a určitě neprala s prádlem svetry.

Od: wamp®
Datum: 08.11.12 10:04

ZdravíčkoProboha,jen to ne!Bílé prádlo vždy zvláště!Mohla by jste jej pak rovnou hodit do popelnice!A na tu černou si také dávejte pozor,je kvantum nekvalitních materiálů,které rády barví...

Datum: 08.11.12 10:08

rozdel to na bile , barevne , cerne. Je to prece jen lepsi. Ale kdyz to fuknes vse a na 30 a pouzijes gel , tak jsem nikdy nemel problem. Ale jistota je jistota

Datum: 08.11.12 10:28

Nenosime svetry ani kosile, jenom ruzna trika, mikiny, slipy, trenky, ponozky, kalhoty jeansy a nebo takovy ty plataky, zkratka nic chlupatyho, pereme to 4 roky s mladym vsechno najednou a zatim zadny problem nebyl.

Samozrejme, kdyz potrebuju nahodou jit nahodou v kvadru, tak tu bilou kosily pro jistotu pak vyperu samostatne, ale pokud by to nebyla kosile ke kvadru, tak bych ji tam vrazil taky. Kvalitni zbozi od vietnamcu pousti tak max. 2 prani a pak uz nic.

Od: ron*
Datum: 08.11.12 10:41

Prádlo musíte roztřídit, a to nejen na bílé, barevné, tmavé. Ale i na jemné, bavlnu, vlnu.

Na každý druh prádla je dobré používat jiný prací prosředek, např na prádlo černé používám prostředek ochraňující černou barvu , na vlnu gel určený na praní vlny atd.

Každý materiál snese jinou teplotu. Bavlnu klidně na 60, jemné prádlo 30.

Od: hahanaj*
Datum: 08.11.12 11:02

problém býval vždy pokud byla trika či mikiny barevné kombinované s bílou barvou pak jsem nevěděla zda to dát do barevného či bílého - to hrozilo zapuštění barev do bílé, nyní se dá tomuto problému vyhnout - objevila jsem tyto hadříky a je po problému myslím, že by to fungovalo i u vás pokud chcete prát prádlo pohromadě http://www.vmd-drogerie.cz/vm…orbujici-zbytky-barev-10-kusu

já tedy aspoň celé bílé /utěrky a ručníky/ peru zvlášť

přeju zdar čistému prádlu

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.