Rekonstrukce balkónu - zábradlí

Od: Datum: 03.05.13 12:14 odpovědí: 3 změna: 03.05.13 13:31
avatar

Zdravím vás,

rozhodl jsem se rekonstruovat balkón, začnu zábradlím a chtěl bych se s vámi, co máte větší zkušenosti poradit.

Chtěl bych vyřezat bruskou ty středové skleněné tabule se železným rámem, viz první foto, a nechat pouze horní a dolní díl, spojený nabocích a uprostřed svislými trubkami. Potom bych chtěl navařit podélně nahoře i dole cca 20cm od vrchu a odspod pásoviny a na ně přidělat klasické desky buďto z buku nebo jen ze smrku, ale prostě klasické balkónovky.

Jedná se mi ale o to, že zepředu to bude vypadat hezky, ale ze zadní strany půjde vidět jak ta pásovina, tak ty vruty, které budou vrtány do desek, není nějaký hezčí a elegantější způsob, jak to vyřešit a hezké zábradlí udělat? Jak by to mělo vypadat je v náčrtku druhého obrázku.

Všem moc děkuji za rady, MichalSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.13 12:14
avatar

jak by to mělo vypadat, náčrt.

Od: mowla*
Datum: 03.05.13 12:27

Namísto vodorovné pásoviny bych navařil jen packy na svislé trubky, na ně vodorovně přišrouboval desky (ze strany od bytu) a teprve na ně svislé plotovky z vnějšku (tak, aby vodorovné desky skryly packy při pohledu zevnitř a plotovky při pohledu z venku).

doplněno 03.05.13 13:36:

Úplně u svislé trubky ne, v každém případě bych nechal aspoň pár mm mezeru (kvůli rozdílné dilataci oceli a dřeva), už ze vzdálenosti pár metrů nebude mezera zřetelná.

Jinak asi pomůže jen natření konstrukce i dřeva stejnou barvou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 13:31
avatar

Super rada, super nápad.. Jen detail, abych překryl tu packu navařenou, bude muset být ta plotovka úplně na kraji u svislé tyčky? To nebude vypadat nejlépe, jak ještě vyřešit tohle?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.