Jakou dekoraci na zakrytí fleku na linu?

Od: Datum: 03.05.13 11:41 odpovědí: 5 změna: 05.05.13 19:17

Zdravím,

mám v kuchyni před ledničkou na linu flek, který nelze odstranit.
Původně jsem koupila samolepicí lino a pomocí čtverečků jsem flek zakryla - viz foto.
Teď máme ale doma mimčo a jelikož čtverečky nedrží zas tak pevně, obávám se, že až se bude batolit, může je jednoduše odlepit, sníst atd. atd.
Co byste mi poradili na zakrytí fleku? Napadlo mě koupit kousek lina s podobným vzorem (kámen), jen třeba kontrastnější (tmavě hnědé) a vystřihnout z něj nějaký (jaký?) tvar a nalepit ho...v případě velkého kusu se už odlepování a pojídání naším prckem neobávám.
Díky za vaše tipy.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.13 12:00

vyřízla bych z toho lina nejspíš obdélník, který by nějak korespondoval s předmětem, před kterým bude na zemi. Takže je-li to před ledničkou, tak bych volila jeden rozměr takový jaká je šířka lednice, druhý by měl být tomuto rozměru úměrný.

doplněno 03.05.13 12:10:

gogi. Jinak ten Váš původní nápad se mi nejeví zrovna nejlepší. Nevím, na té fotce to nevypadá zrovna nejlépe (možná hůř jak původní flek). Potom nevím, jak moc dobře se Vám toto zametá a vytírá. To si neumím moc dobře představit (no, já se přiznám, že když se u nás vaří, tak je někdy těch surovin víc na zemi než na pracovní desce . Za prvé mi pomáhají maličká vnoučata a za druhé se mi z toho někdy tak klepou ruce, že mi všechno padá *smich*). No a v neposlední řadě si myslím, že jestli jste ty čtverečky přilepila, tak je jen otázkou času, kdy o to někdo šklobrtne a sekne sebou *sok*

Když to budete opravovat, tak ten kus s flekem vyřízněte a na to místo nalepte ten nový kus.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 12:25

Když je to už tak, jak to je, tak bych si ze stejně silného lina, ale i třeba jiného odstínu či barvy, vystřihnul či vykrojil nějaké např. zvířátko v rozměrech cca poškozeného lina, toto bych na lino přesně obkreslil a potom velmi ostrým nožem - specifickým pro tyto účely, bych poškozené lino vyříznnul, vlepil tam toto moje zvířátko a nepatrnou spáru bych přesilikonoval. Děti a vnoučata to přivítají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standas21*
Datum: 03.05.13 15:45

Nebylo by lepší lino strhnout a nalepit nové? Je to prace cca na max 2 hodinky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gogi*
Datum: 05.05.13 16:04

Když máte zbytečných 5 tisíc a na linu vám nestojí kuchyňská linka, lednička atd. atd., tak proč ne :(

Od: pt®
Datum: 05.05.13 19:17
avatar

Já bych tam ty samolepící čtverečky nedala, hrozí zakopnutí na nerovném povrchu. Raději bych na flekaté místo položila kobereček. Ještě je jedna možnost, dokoupit půl metru čtverečního toho stejného lina, pokud vám doma někde kousek nezůstal, potom flekaté místo vyříznout, podle vyřízlé šablony vykrojit z nového lina a vložit na lepidlo namísto vyřízlého lina. Pokud by přece jen zůstala malinká spára, tak ji vyplnit :

Prostředek pro svařování PVC za studena (lepení). Profesionální prostředek pro lepení spojů sousedících pásů PVC. Zaručuje jednoduchou a bezpečnou aplikaci, je neškodný pro zdraví a vyniká dlouhotrvající tažnou silou spojení spár. Typ A je určen pro lepení blízko řezaných spár, tzv.dvojitého řezu (více zde).

http://www.obchodpodlah.cz/pv…-44g-svarovani-pvc-za-studena
http://www.obchodpodlah.cz/pv…-44g-svarovani-pvc-za-studena

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.