Pojistky chrčí i při malém spotřebiči

Od: Datum: 03.05.13 10:47 odpovědí: 11 změna: 17.05.13 14:17

Zdravím vás.

Už pár dní mi začíná vyhazovat pojistky i blbá konvice na vodu, kde na panelu u pojistek skoří ze 2 kostek na 4 a pojistka začne "chrčet" . Je tam zapojena jen lednička, od 13h do 15h jede malý bojler a to už je uplné peklo jak prská. Je to starý barák, co máme koupený 4 rokem a je tam hlinik v rozvodech. Daval sem nové zasuvky (2) místo těch rezivých starých a ani nulák kabel tak nebyl. V jedné zasuvce je napojený provizirně i bojler (né přímo do zásuvky na kontakty ale přes kabel) takže se da vypojit. Vše bylo v pohodě, jen tedka podlední dny to začína blbnout. Pojistka je 16A klasika, zjistil sem, že se zahřívá dokonce i "keramika" kolem pojistky (jsou to ještě ty staré - šroubovací)

Myslíte že se někde odpalil kabel ve zdi? Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.13 10:52

Dotáhnout všechny dráty na pojistkách, nulových můstkách, v zásuvkách, atd...

Pokud nepomůže, přizvat odborníka, který bude schopen problém vyhledat a odstranit, jinak NEPROVOZOVAT - hrozí reálně požár objektu.

Začít šetřit na kompletní rekonstrukci elektroinstalace.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.05.13 10:53
avatar

urcije je na zvazeni zavolat elektrikare a dohodnout se na prekopani nove elektroinstalace , prece jen jakmile to prska , zahriva se atd... ve velkem /jeste velke odbery , bojler , mikrovlnka , konvice/ ... prece jen spatna elektroinstalace muze zpusobit pozar a je to pak v cudu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standas21*
Datum: 03.05.13 10:56

No na takový projekt nejsou nobužel penízky aby se celý barák mohl dát do mědi .. zkusím se podívat jeslty tam není někde problem v těch zásuvkach, je divné že to začalo dělat až ted. Díky moc chlapy

Od: kejki
Datum: 03.05.13 21:24

Tak vytáhni v lištách alespoň pár 2,5 kabelů na nejhorší místa - kuchyň, bojler.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 11:12
avatar

Jestli se pojistka zahřívá a keramika okolo je teplá je to známka toho,že špatně dosedá. Opálený dosedací kontakt na pojistce nebo ne pevném kotaktu na který dosedá.Pojstku vyměnit i dosedací kontakt. Nebo vše dobře obrousit.,při vypnutém hlavním jističi.Při nějakém skratu,nebo přetížení by se spálila.

doplněno 03.05.13 11:14:

Mohou bý i uvolněné dráty k pojistce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: koudalak*
Datum: 03.05.13 11:21

1. Jestli to jde, přepojte konvici na okruh který neprská

2. Nejpravděpodobnější je "upečenej" kontakt na samotný pojistce, nebo vodiči k ní. Vše vypnout, rozdeklovat rozvaděč a všechny dráty dotáhnout, vyndat pojistku a zkontrolovat ji samotnou jestli není zoxidovaná, opálená atp. potom to samé s "kloboučkem" do kterého se pojistka vkládá a nakonec i ten kontakt uvnitř. Jestli je to nějaké oprskané, tak vyměnit. Kontakt se dá "zapojovačkama" vytočit a vyměnit.

3. Jestli odněkud slyšíte prskání, tak to rozdělejte a spoje utáhněte.

Obecně platí, že čím horší (špinavější) kontakt je, tím víc se zahřívá a čím víc se zahřívá, tím víc se ničí...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: standas21*
Datum: 03.05.13 13:47

Tak nakonec sem zjistil že ten pojistový dotek je na kaši, praskla na 3x a ještě tam kousek není .. no a jak na potvoru garaž plna věci ale na 16A není, auto nepojízné a autobus jednou za uherský rok .. no co na to říct :) Díky moc všem ;)

Datum: 03.05.13 15:10
avatar

"blbá konvice na vodu..., Je tam zapojena jen lednička..., malý bojler..."

Člověče to můžou být taky až 4 kW! To je na tu jednu 16 A pojistku docela dost! Ani se jí nedivím, že prská. Prskal bych taky *smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standas21*
Datum: 03.05.13 15:13

Jo jo .. ženskám říkat at nepouští všechno najednou ... ted sem zjistil že minulý víkend pekly, k tomu něco v mikrovlnce + lednička akdo ví jeslty to nedělaly ještě s bojlerem .. a pak jak ocas chodíš a kde je problem :D

Datum: 03.05.13 19:50
avatar

Když toto napíšeš tak nenadávej na ženský.Až Ti barák vyhoří tak to bude 100x dražší.Nejdřív si musíš dát el.dopořádku rozdělit na okruhy a budeš mít klid. ,,
No na takový projekt nejsou nobužel penízky aby se celý barák mohl dát do mědi .. zkusím se podívat jeslty tam není někde problem v těch zásuvkach, je divné že to začalo dělat až ted. Díky moc chlapy"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anulka243
Datum: 17.05.13 14:17

No tak to je problém,před pér lety jsme ho měli také,začaly nám už jen při praní prádla a zapnuté troubě smrdět krabičky ve zdi,kde se to začalo pálit,dotahování nepomohlo,ale šikovný elektrikář nám hliník z trubek vytáhl a nasunul tam měděné a bylo po problému.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.