Voda skapává mimo okap

Od: Datum: 03.05.13 08:45 odpovědí: 27 změna: 27.05.13 12:04

Mám následující problém,

na terase jsem položil trapázovou polykarbonátovou střechu. K ní jsem namontoval okap, s tím, že střecha přesahuje přes okap o cca 2 cm. Při dešti však pozoruji, že v některých drážkách voda neodkapává na konci střechy, ale kapka jakoby vyjede nahoru proti spádu střechy a odkápne klidně i mimo okap. Jde tomuto nějak zabránit? Proč to dělá jenom v některých dráčkách? Existuje třeba nějaký skapávací nos, který by se na konec střechy nainstaloval?

Díky za rady a názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: standas21*
Datum: 03.05.13 10:59

Okap má přesahovat přes okraj střechy a né být za střechou. + je střecha dobře oplechovana "říka se tomu závětrná lišta"?

Ohodnoceno: 0x

Od: brambor*
Datum: 03.05.13 12:23

Pardon, asi jsem to špatně napsal - střecha je cca 2cm přes jeden kraj okapu, takžě končí samozřejmě uvnitř okapu.

To oplechování netuším oč je, ale žádné tam teď není. Kde bych našel více? Dává se to i na polykarbonát?

Datum: 03.05.13 13:42

Máte něco takového? http://pristresky-polykarbona…/desky/realizace/_DSC5333.JPG

přesahy přes střechu a máte tam okončovací lištu? http://www.direto.cz/Detail-z…tova-GS-PKB-8-U-PVC/43869092/ pravě díky tomu se odvede voda krasně do okapu. Ted navážu na moji první odpověd , závětrna lišta se dělá na konci střechy http://www.krnap.cz/data/File…/stresni_krytina/krytina9.jpg kde by byla možnost i tam udělat, ale lepší by bylo kvuly estetice koupit typ lastové ukončovací lišty

Datum: 03.05.13 13:59

ano, přesně takto mám střech realizovanou, akorát a okapem do kterého střecha o 2cm přesahuje, ale voda do něho neskapává, ale má tendenci jít proti sklonu a odkápne 2,5cm od konce střechy a tudíž mimo okap. Nedělá to ve všech trapézech, ale v každém desátém. Ta ukončovací lišta pokud správně chápu je na bocích, ale tam žádný problém nemám.

Datum: 03.05.13 15:34

Tak jsem po delším laborování našel jednu radu či možnost - nanést na konec na hranu ze spodu silikonovou housenku - udělat nos, pak už samozřejmě kapka skápne z toho nosu. Jak se na to díváte?

Datum: 03.05.13 15:40

No tak je to možnost, ale jak znám vodu ta je svině, dostanese všude heheh .. jak moc se voda tlačí zase nahoru? není malý sklon střechy? zkuste třeba nahodit foto celku a kde se to tlačí at nějak je lepší představa :)

Datum: 03.05.13 16:46

JJ, zkusím nafotit. Jinak terasu dělal truhlář, ale sklon je jistě nižší, aby v zimě sníh nesjížděl jako lavina a nelámal kytky pod terasou, takže teď krásně pomalu sjíždí a odtává. Voda vyběhne cca o ty 2,5-3cm nahoru, bohužel okapem víc zajet dovnitř nemůžu, okap sedí až na lati, ale voda mrška kape mezi latí a okapem. Ještě zkusím trošku zabrousit hrany, možná tam jsou nějaké otřepy od řezání.

Datum: 03.05.13 17:02

No a sme u toho :) Tady v těch věcech se máte vyprdnout na nějaké květiny, sníh je těžký, po čase může byt stím problém, taky je třeba sklon na odtok, tak bude problem v tom sklonu

Od: radu78
Datum: 03.05.13 20:31

Proboha to je zas guláš! Proč se sem tahají výrazy jako závětrná lišta, tady může být řeč o okapnici, kterou u polykarbonátu uvidíte zřídka. Přesah do žlabu má být cca 1/3 dle spádu , předpokládané sněhové zátěže a.t.d . O velikosti žlabu nepadlo slovo. O sklonu nepadlo slovo. Co to je zadní lišta, máte na mysli lemování? Problém je pravděpodobně ve špatném spádu jak už bylo popsáno výše. Housenka ze silikonu, alá falešný pertl , provedená čistě a pečlivě fungovat bude, je to ale bastl a počase bude černá hnusná prachem obalená čára silikonu volat - tohle dělal machr!

Datum: 04.05.13 13:17

Tak jsem nahrubo změřil spád střechy a na 60cm je to cca 3,5cm.

Datum: 04.05.13 14:56

Jinak ta okapnice není až tak špatný nápad, mohl bych tam šoupnout nějakou plastovou, ale musel bych nějak zajistit aby 100% na ní ta střecha seděla, aby se kapky nedostávali mezi střechu a okapnici. Takže buď nějak přilepit, nebo mít všechny vlnky přišroubované.

Datum: 04.05.13 17:42

3,5 na 60 je 5,8 na sto. U polakarbonátového trapézu bývá doporučeno /může se lišit dle výrobce / 7 stupńů. To je 12,28 cm na metr. Tedy máte malý sklon. Druhá možnost je , že neumím počítat. Okapnice by kapilaritou sbírat vodu mohla / možný tvar by mohl být i okapnice s jednou signou nebo více/, ale jedná se asi o průhledný polykarbonát, to by nemuselo vypadat dobře. Chce to foto situace, pak se dá dál spekulovat.

Datum: 05.05.13 01:46
Díky, foto dodán zítra.
Datum: 05.05.13 19:58

tak posílám foto

Datum: 05.05.13 20:02

tak ještě jednou

Datum: 05.05.13 20:06

ještě jeden

Datum: 05.05.13 20:44

Tak ten tvar je trochu masakr, divím se , že neteče i spojkami při tomto sklonu. Napadá mě jenom okapnice která by šla z trámku přes háky hned do žlabu, mezi okapnici a polykarbonát dát těsnící pás, možná by šla použít i ta mikropryž co máte pod polykarbonátem. Ovšem cena - výkon vítězí asi ten oblíbený silikon *zed*. Ach jo , stačilo dodržet bezpečný sklon. Pokud budete rozebírat , rozmyslete zda nedotěsnit i ty spojky mezi deskami.

Datum: 05.05.13 21:12
Díky za názor. Silikon jsem tam už dal, zespodu není prakticky vidět, ale ty spoje mezi deskami ještě pro jistotu zatěsním silikonem, protože se tam jinak bude držet voda a bordel. Ještě mě napadlo na konce nalepit něco jako zeď, možná by to lépe vypadalo než ta silikonová housenka, která nevím, jakou bude mít životnost. Ten sklon je smůla a přitom ten dřevěný základ dělal profesionál a věděl co tam bude za krytinu. Tu už jsem dělal sám.
Datum: 06.05.13 10:36

Tak jsem ještě volal truhlářovi co to dělal, že tam je problém se sklonem. Přijde to omrknout. Ale jsem zvědavej, jestli něco vymyslí, protože jestli to dobře počítám, aby se dostal na sklon cca 12,5cm / m, pak musí jít o 30cm dolů, což je dost. Mě problém nedělá ten polykarbonát odšroubovat, to je docela šup šup akce.

Datum: 06.05.13 20:51

No když truhlář by měl právě dostat info příjde tam to a to a podle výrobce je minimální sklon ten a ten. Navíc co mám vlastní zkušenost , dřevo si časem trochu sedne, prohne /specielně dlouho ležící sníh ho přemluví/ a pak z bezpečného sklonu je něco jiného. Vyplatí se , mít trochu rezervu. Možná se přeci jenom podaří najít kompromis bez větších zásahů, držím palce.

Datum: 06.05.13 22:05
No on to info dostal. Dnes jsem se za nim spravoval a říkal že to dával 7cm na metr a to ze je 7 stupnu , tak mu říkám že to má být min 12cm na metr, takže byl trochu zaskočen, ale vše je řešitelné. V nejhorším odmontuju trapez a on propustí sloupky. Nějak se musíme domluvit. Vše je řešitelné a v tomto případě ani bez nějakých velkých více nákladů. Snad. Dám vědět jak to dopadlo.
Datum: 07.05.13 06:59

Převod stupně a procenta mi taky komklikuje život a dělám v tom chyby. http://e.coleman.cz/prevod-stupnu-na-procenta-cz/

Datum: 24.05.13 17:28
Tak zítra přijde truhlář posunout ten sklon a protože jsem sundával střechu dolů mohu to zatěsnit i ve spojích, ale čím? Když tam dam silikon tak to vítr stejně utrhá ne?

Datum: 24.05.13 17:44

Ahoj. Zvažte použití tavné pistole na plastové tyčky. Stojí to 110 Kč a náhradní tyčka asi bůra. Drží tím perfektně i vypadlé hmoždinky ze zdi.Ahoj.

Datum: 24.05.13 17:50
Tavná pistole není problém, ale nějak si to nedokážu představit jak to udělat. Nanést pouze na kraj vlnky? Ale celou najednou nepřilepím, to by mi to ztvrdlo než bych to nanesl a narafičil.
Datum: 27.05.13 10:26

Tavná pistole je blbost. Zvážil bych systémovou těsnící pásku od výrobce, obvykle se dělá šedá , černá o transparentní /čiré/ bohužel nevím. Nicméně pokud bude srovnám sklon na bezpečnou hodnotu dle technického listu výrobce , neměla by být už potřeba.

Datum: 27.05.13 12:04

Úprava sklonu proběhla, nyní je sklon nějakých 14cm na metr, což dělá cca 8 stupňů sklonu - min sklon od výrobce je 7. Přesto, když tu střechu mám rozebranou, tak bych ten spoj něčím přetěsnil - pro jistotu, aby se mi tam nedržel bordel.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.