Výměna hadičky stojánkové umyvadlové baterie

Od: Datum: 02.05.13 15:00 odpovědí: 8 změna: 06.06.13 11:41

Jak se dá z umyvadlové baterie sundat hadička, abych mohl vyměnit jen ji a nekupovat celou baterii? Mám model Hansgrohe Talis E a hadička tam asi není našroubovaná, když otáčím, tak se jakoby protáčí a nevyšroubovává. K místu připojení se dá špatně dostat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.05.13 16:16

Baterie má zezadu,nebo zespoda pod umyvadlem přívod se šroubením.Výhodné je připojovat hadičku přes kulový ventilek,aby se dala voda v případě havarie,nebo poruchy zastavit hned pod umyvadlem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 03.05.13 18:09

Jabrako, jen technická...

Pokud máte na mysli klasický roháček, tak bývá konstruován buď jako ventil, nebo jako kulový kohout, "kulový ventilek" neznám a ani si jej nějak nedovedu představit...

Datum: 02.05.13 17:25

musíte se pokusit njedříve vyndat celou baterii a pak hadičky půjdou odšroubovat.

Datum: 02.05.13 19:07

Baterii budete muset zdemontovat pak se dostanete bez problému k hadičkám a klíčkem nebo sikovkama povolíte ,když točíte jen hadičkou tak ta se protáčí na hadičníku je to tam jen smačklé v lisu tak proto se vám to protáčí.

Od: hop®
Datum: 02.05.13 21:09

Neznám přímo tento typ, ale Hansgrohe u kvalitnějších baterií hadičky montuje na jakési pružné závlačky, takže opravdu vyšroubovat nejdou, jejich montáž je jednoduchá, prostě se jen "zacvaknou". Ještě jsem nebyl nucen hadičku demontovat, takže nevím...

Asi budete muset demontovat celou baterii, pak lépe uvidíte na systém uchycení, třeba jestli je na hadičce šestihran...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.05.13 21:26

myslím, že hop bude nejblíž. za pekelný peníze jsem kdysi koupi stojánkovou baterii od hansgrohe. měla krátký hadičky, tak jsem vyrazil do nejbližšího velkoobchodu pro delší. ujal se mě tam borec a prodal mi delší. ty originální se nedaly vyšroubovat. tak mi poradil ať na to vezmu sikovky. to jsem udělal. jedna nešla, tak jsem to zkusil i s druhou. taky nic. potom jsem se do baterie začal dobývat seshora. páku dolů, kartuš ven. a ejhle! ty hadičky tam byly zastrčený seshora a těsnily O kroužkama. tak jsem je vytáhl, vyhodil a začal shánět jiný. v koupelnovým studiu mi je objednali - za nákupku 350,-Kč/ks. vyrábějí se jen ty krátký - stejně jsem je musel nastavovat. prej jsem první (tvrdili v centrálním skladu) v ČR kdo ty hadičky potřebuje. to doho velkoobchodu už nejezdím...

Ohodnoceno: 2x

Od: jenda1984
Datum: 03.05.13 14:36

no zkrátka odšroubovat hadičky zespoda nejdou, jen se protáčejí. není tam vidět ani matka, hadičky jsou na konci slisované a vedou přímo skrz, patrně dno kartuše, zhruba v půlce výšky baterie. nahoře jsem sundal páku, vyndal plastové kolečko, ale dál jsem se nedostal. zkusím kartuš vytáhnout sikovkami. snad půjde hadičky uvolnit seshora.

Od: zaffod
Datum: 06.06.13 11:41

Mám úplně stejný problém, dovoz USA kde je jiná norma. Nemůžu vytáhnout hadičky, shora baterie vidím jak se mi točí celá hadička ale ze spodu vidím nějakou plastovou závlačku. Kdyby jste pokročil, dejte mi vědět. Děkuji Pavel - unsensalavie@centrum.cz

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.