Natírání plotu - základovka?

Od: Datum: 01.05.13 23:02 odpovědí: 7 změna: 04.05.13 05:37

Ahoj, chystáme se natřít kovový plot, který je v celkem dobrém stavu až na nějaká místa, kde je rez. Tato místa bych obrousil a zbytek nechal být. A teď k otázce. Musím celý plot natřít základovkou a pak vrchním nátěrem nebo by stačil jen vrchní nátěr?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.05.13 23:10
avatar

Natřete to barvou, která je jak základ tak i vrchní nátěr, je dražšší ale je klid na dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 02.05.13 07:12

Buď jak píše Albatros (osobně těmto univerzálům nevěřím.je to jako s gumama-celoroční jezdí blbě v létě i v zimě) nebo prostě základ a pak vrch. Rozhodně nenatírej jenom vrchní nátěr přímo na kov, protože do příštího roku se to začne loupat a do dvou let je to všechno dole na podezdívce.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: haris
Datum: 02.05.13 11:40

Máme doma ještě nějaký zbytky základovky a vrchního nátěru, takže bych je na to radši spotřeboval než kupovat další barvy (třeba tu 2v1). Opravdu je lepší to přetřít celé základovkou, pokud bude plot obroušený jen na pár místech? Není to škoda barvy?

A pokud bych byl v situaci, kdy není třeba nic brousit, musí se používat zase základovka nebo tam už stačí jen vrchní nátěr (třeba 2x)?

Díky

Od: ladaadal*
Datum: 02.05.13 11:48

Tu základovku bych použil v každém případě. I když to nebude obroušené, je ta barva už letama zvětralá a mastná. I bez broušení bych odmastil, dal základ a vrchní. Škoda by byla, kdyby ti ta vrchní opadala jen kvůli tomu, abys to měl jednodušší. Ale každý svého štěstí strůjcem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: haris
Datum: 02.05.13 11:57

Díky :)

Od: haris
Datum: 03.05.13 14:59

Ještě bych vložil doplňující otázku:

Jak je to u dřevěného plotu, který je v dobrém stavu, a u kterého by to chtělo jen obnovit barvu? Stačí lehce obrousit a natřít vrchním nátěrem nebo zase základovku a vrchní nátěr?

Od: ladaadal*
Datum: 04.05.13 05:37

Na dřevo záleží na barvě. Když budeš mít vodou ředitelnou nebo jen luxol, tak stačí obrousit a natřít tou dotyčnou barvou, pokud bude mít nějaký xyladekor nebo podobně, mají taky základy a vrchní kvůli životnosti, ale tohle by už záleželo přímo na barvě. Osobně plot natírám jen vyjetým olejem z dieslu nebo karbulí, ale tu jsem spotřeboval a nevím, jestli se vůbec ještě prodává.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.