Jaký levný materiál na stavbu zdi?

Od: Datum: 01.05.13 09:30 odpovědí: 15 změna: 05.06.13 12:19

Dobrý den,potřebuji poradit jaký nejlevnější materiál použít na stavbu zdi cca.5m dlouhá 2,5m vysoká a tak 45-50cm široká přemýšlel jsem o ztraceném bednění ale to bude asi moc drahé z čeho by jste to udělaly co nejlevněji?Je to jen dělící zeď mezi mámi a sousedem udělal bych to jen z 20cítky ale to by si soused musel udělat širší vstupní branku

předem díky za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.05.13 09:39

nejlevnější materiál na zdění jsou cihly z bouračky,sám očistit naložit a odvézt,i když možná ani to již dnes nemusí být 100%nejlevnější!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.06.13 10:08

no to si nejsem jistý, ale taky jsem si to myslel. 1. velká spotřeba malty 2. větší pracnost pro zedníka při zdění. 3. navíc práce pro Vás.

Ohodnoceno: 0x

Od: plotr
Datum: 01.05.13 10:10

Musím jen souhlasit s předchozím pisatelem. Pokud já vím tak ztracené bednění stojí stejně neli možná i více než Porotherm tvárnice a také spotřeba malty je nesrovnatelně větší

Od: uska®
Datum: 01.05.13 10:12

Než bych pátrala po materiálu, tak by mě nejdříve zajímalo, zda se takový plot dá postavit bez povolení, abych jej v budoucnu nemusela odstraňovat. Omezená výška 1,8 m plotu mezi sousedy byla již zrušena, ale od 2013 jsou další změny a nevím, zda se týkají i plotu.

Stavbaplotu podle § 103 odst. 1 písm. d) bod 6. stavebního zákona č. 183/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů, nevyžaduje stavební povolení ani ohlášení stavby. Vyžaduje však podle § 96 územní souhlas.

Datum: 01.05.13 10:47

Navíc bych se šábnul se sousedem 50/50 je to přece i jeho plot.

Datum: 01.05.13 20:09

Nevím Repkine jak je to u vás.

U nás je pravidlo,že pokud vyjdu z domu na dvůr,tak po pravé ruce staví plot soused a po levé já.

Od: pepr®
Datum: 01.05.13 20:18

Tohle je jedno z těch nepsaných pravidel.

Nebo to máte opravdu v místní vyhlášce?

Datum: 02.05.13 07:47

Ve vyhlášce to není,ale funguje to napříč Moravou,taky na Vysočině.V Čechách jsem to taky potkal.

Datum: 02.05.13 08:21

Tak já bych to udělal ze ztr.bednění max.20,silné.soused ať si k brance přidá a dostaví sám.Jeho branka by vás zajímat nemusela.Nebo zabetonovat pořádné trubky a mezi ně vložit plastové nebo dřevěné latě.Do výšky 2,5m?To je hodně vysoký plot.Pokud budete stavět jakýkoliv plot,dělejte to hlavně na hranici pozemku na vašem pozemku.

A kdyby jste chtěl nějaké foto,nebo bližší rady,napište mi do pošty mail.

Od: ladaadal*
Datum: 02.05.13 08:36

Tak u nás vždy platitlo - kdo plot chce, musí si ho postavit. Specielně u nás by to ani jinak nešlo. Pravý nebo levý soused - to u nás neodhadneš, protože to nestavíme v řadě jak krabice ve skladu. Prostě chceš plot, tak si ho postav. A samozřejmě na svém pozemku. Proč by mi měl soused platit plot, když ho nepotřebuje. Nemá psy, slepice má ve výběhu a manželka mu na náš pozemek neutíká*smich*.

Datum: 02.05.13 10:32

Taky správně.Já jsem se třeba vecpal mezi sousedy,kdy už oni svoje ploty měli.

Od: radu78
Datum: 04.06.13 22:16

Blbá je i situace , kdy jsou oba sousedi levý a kdo by se pak na to koukal *smich*

Datum: 05.06.13 08:35

Martine, píšete o zdi. Nevím k jakému účelu má sloužit. Skutečně to bude plot? Pak nechápu proč 45-50 cm.

Můžete, prosím upřesnit, k čemu bude sloužit.

Pro ostatní, zapomeňte že plot staví podle nějaké strany. To je nesmysl. Plot staví ten kdo ho potřebuje a taky bude jen jeho, nikoliv na půl se sousedem..

Datum: 05.06.13 12:04

Jaký se kolem Vás nachází kámen? Jsou místa, kde je možné po domluvě např. s majitelem lesa vyčistit kus zalesněného pozemku od kamene. Hodí se k tomu všechny horniny, které nepodléhají erozi (málem jsem napsala korozi :D). Koukněte na starší stavby v okolí - na podezdívky jak u domu, tak u plotů apod. Leckdy jsou všechny dělaný ze stejného kamene. A když si s tím vyhrajete, tak pak tyto opěrné zídky vypadají naprosto úžasně. Záleži, k čemu ta zeď bude sloužit. Ale dá se zakomponovat i do zahrady, osázet a získáte tak dominatní místo zahrady.

Datum: 05.06.13 12:19

Soused vedle zeťáka postavil plot s hezkou podezdívkou . Po dohodě se zeťákem podezdívka byla taková oboustranně spárovaná, nad podezdívkou hoblovaná natřená prkna, z druhé strany zeťák bude rovněž na tento sousedovo plot šroubovat stejne vysoká prkna, po natření je zaklopí asi lakovaným AL plechem ve tvaru "U", aby na prkna shora nepršelo. Proč by zeťák nevrazil peníze do sousedovo plotu, když to bude celý život jakoby také "jeho" plot, na který se bude denně dívat jak on tak sousedi, návštěvy a pod.a někdy až dřevo se rozpadne, tak ho tase spolu opraví. Pochopitelně zeťák majiteli plotu přispěl i na podezdívku.*palec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.