Jak na zavařovací víčka

Od: Datum: 04.11.12 18:05 odpovědí: 13 změna: 05.11.12 10:33

Zdravím všechny přítomné.Prosila bych poradit zda jde nějakým způsobem odstranit zapach zavařovacích víček po ster.okurkách,a různych zeleninových salátech? Víčka bych chtěla dál použít na zavařování jiného ovoce,ale mám zkušenost,že i když se víčka pořádně umyjou a vyvaří,tak ten zápach třeba po těch okurkách přejde i do kompotu. Uvítam každou radu izkušenost.Předem moc děkují.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 04.11.12 18:08

Já je nejdříve umyji v jarové vodě a pak opláchnu a nikdy nezavírám víčkem umytou sklenici - nechám volně a není nic cítit.

Od: baruna*
Datum: 04.11.12 18:24

Ja to také tak dělám,mám zvlášť víčka i sklenice,navíc jsem je ještě před použitím vyvařila a zavařená jablíčka měla chuť po okurkách,samozřejmě, že ne tak,že by se to nedalo jíst,ale bylo to tam cítit.

Od: mowla*
Datum: 04.11.12 18:30

Možná budu za padoucha či lenocha - ale víčka doporučuju koupit nová - stojí pár korun (dovolím si odhadnout, že méně, než voda a saponát potřebné na mytí)... ;)

http://almipraha.cz/index.php…&id=414/516&hledej=&akt_str=2

Datum: 04.11.12 18:45

Souhlasím s vámi,že to někdy nestojí zato se s tim párat a ještě s nejistým výsledkem,takže jsem se také rozhodla koupit raději víčka nová. Psala jsem o víčkach se závitem.

Datum: 04.11.12 18:55

mowla, já nemám ráda nová víčka. Všechny sklenice, které nechytly, byly s novými víčky. Umyté v jaru a v horké vodě, skoro k varu, spolu se staršími víčky. A mám pocit, že ty od hořčice fungují ještě ty po němcách nebo po švédech? Každopádně strašně staré a mnohokrát používané.:D To se divím, že vám víčka smrdí. Myju po použití a před použitím a nesmrdí. To musí být nějaký blbý jedinec. ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.11.12 19:19

Mám naprosto stejnou zkušenost, nových víček se dokupovalo minimálně. Každé se použilo mnohokrát. Po použití a před použitím normálně umýt a hotovo. Nikdy nic nesmrdělo a to jsem nacházel zavařeniny ve sklepě i po osmi letech.

Datum: 04.11.12 18:30

Víčka ze zavařovacích sklenic umyji jarovou vodou a utřu do sucha. Nikdy je nevyvařuji. Nedávám je zpět na sklenici, ale nechám je asi 1 měsíc volně vyvětrat. Víčka která jsou cítit česnekem vyhazuji.

doplněno 04.11.12 18:34:

Nejčastěji používám víčka na závit, vydrží mnohonásobné zavařování.

doplněno 04.11.12 20:05:

#4b0082">hahanaj, máte pravdu. Také víčka nekupuji, ty od koupených zavařenin používám stále dokola. Kdybych měla pokaždé kupovat nová víčka, tak se zavařování prodraží. Víčka na závit vydrží hodně dlouho.

Datum: 04.11.12 18:44

manželka to prožene myčkou nechá oschnout a bez problémů

Datum: 04.11.12 18:49

Tak tomu bych i věřila,ale myčku bohužel nemám.

Od: hahanaj*
Datum: 04.11.12 19:52

Musím se přiznat, že jsem ještě víčka nikdy nekupovala, stále používám ty co mám dokola a pokud koupíme věci ve skle - tak používám sklenice a víčka , které mám doma .

Datum: 04.11.12 19:58

baruna. Vím, o čem píšeš. Já to z víček třeba po okurkách také cítím i když je omyju několikrát. A rodina nic necítí *nevi*

Datum: 04.11.12 21:45

A co třeba pro příště dávat víčka od okurek stranou a nechávat je zase jen na okurky. Já teda nikdy takovýto problém neměla a zavařuji fest, ale chápu, že někdo může cítit to, co třeba necítím já. Kdyby mi to ale vadilo, určitě bych házela víčka od okurek do specielní krabičky...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.11.12 10:33

Suzy, jasně! Je to nejsnadnější cesta!*palec*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.