Grilování na balkoně v paneláku?

Od: Datum: 30.04.13 14:50 odpovědí: 20 změna: 18.04.15 07:41

Chci se dozvědět,zda lze na malém grilu grilovat na balkoně bytu v paneláku.Byt je náš-koupený.Děkuji Koláček


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 30.04.13 14:52

Jistě, jde. Otázka, co na to sousedi :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.13 14:55

Koláčku. Záleží na tom, kolik vás bude. Když to bude větší sešlost (cca 10lidí), tak se s vámi balkon utrhne *smich*

Teď vážně. Nikdo Vám to asi nezakáže. Ale jestli máte protivný sousedy, tak Vám to můžou znepříjemnit. Já třeba miluji tu vůni při grilování. A nevadí mi, když se line z jiného než mého grilu. Ale jsou lidé, kterým to vadí a pak prudí *cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 30.04.13 15:01

Ono se to hlavně chce zamyslet, kam jde vítr. Jednou jsem takhle měla plný balkon prádla, sousedi grilovali... a já mohla prát znova. Kdyby se zamysleli a zazvonili by a upozornili by mě, že jdou grilovat, sebrala bych si to a byla bych šťastnější.

doplněno 30.04.13 15:02:

grilovali na uhlí

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sarkaona*
Datum: 30.04.13 15:00

Já když jsem grilovala, tak sousedi byli v pohodě. Ono taky záleží čím budete grilovat, já mám elektrický krb, takže se všude valila vůně masa a ne kouř z uhlí.
Mám ráda, když balkon žije, než když slouží k k pěstování kytek v pet flaškách a skladování zbytečného bordelu, který v bytě překáží.

doplněno 30.04.13 15:01:

krb ne samozřejmě...gril :D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.04.13 15:03
avatar

No ja na balkone casto vesim pradlo, takze bych te hnal. Ale pokud je to opravdu jen elektrocky gril, tak jde z toho akorat vune grilovaneho masa, a je to stejne jako grilovat v byte a mit otevrene okno.

doplněno 30.04.13 15:07:

A pochopitelne nesmi to nikomu vadit. Pokud k tomu dojde je to problem, jelikoz urcite jak domovni rad, tak obcansky zakonik hovori o obtezovani ostatnich...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarkaona*
Datum: 30.04.13 15:21

.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.13 15:33
avatar

proč by jste nemohl? maximálně kdyby měli nademnou pověšené prádlo,oznámila bych že jdu grilovat jestli si ho nechtějí sundat, jinak po tom může být každému šumák ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.13 19:36
avatar

Já bydlet nad Vámi, tak Vám oznámím, že budu z balkonu močit, jestli si nechcete dát gril pryč. Jinak je vám po tom šumák. Nevidím rozdíl mezi smradlavým kouřem a chca... močí. To jen k vašemu neurvalému chování, jinak toto upravuje obč, zákoník.

§ 127 zákona č. 40/1964 Sb., občanský zákoník (dále jen "ObčZ")

Vlastník věci se musí zdržet všeho, čím by nad míru přiměřenou poměrům obtěžoval jiného (...) nesmí nad míru přiměřenou poměrům obtěžovat sousedy hlukem, prachem, popílkem, kouřem, plyny, parami, pachy, ...
To, že hodláte vypouštět kouř lze usoudit podle toho, že chcete souseda upozornit na prádlo...
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.04.13 15:40
avatar

Nejsem si úplně jistá. Kouř je velice obtěžující. Sousedé občas také grilují na louce pod našimi okny. Vím, že to může být slabá hodinka, zavřu okna a v klidu vyčkám, až to dogrilují. Ale kdybych měla být půl dne u zavřených oken, asi bych nebyla úplně šťastná a úplně potichu. ;) Otočte tu otázku. Nevadilo by vám, kdyby na sousedním balkoně grilovali?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.04.13 15:49
avatar

Pokud by gril byl elektrický,nic proti tomu.Kdyby mi někdo v létě smrděl kouřem do bytu,vzal bych hadici a balkon bych hasil.-

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.13 18:07
avatar

elektricky klidne , ale valit tam uhli , to bych byl nastvany byt vas soused , hlavne na zacatku je krasne vyudis ... takze skoc pred barak , nebo na zahradu

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.04.13 19:47
avatar

Grilování na balkoně v paneláku je podle mne směšné hraničící s bezohledností a přihlouplé , ač je byt váš nebo kohokoliv jiného co je to za blbou otázku na balkoně snad grilují jen cikáni ne? *bzum* griluje se v přírodě , na zahradách jak rodinných domů tak zahrádkářských koloniich , griluje se na louce i na náměstí při různých akcích griluje se na hřištích a zábavách a i dnes na čarodkách , které určitě nemá nikdo na balkoně *modla*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.05.13 12:52
avatar

Nejlepší odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bombiss
Datum: 18.04.15 07:02

Nechápu, proč by nebylo možné a běžné grilovat na balkoně? Pokud jde o elektrický gril, je to úplně to samé, jako když smažíte řízky na pánvi při otevřeném okně/balkoně. Pokud jste proti grilování na balkoně, tak alespoň neurážejte lidi, kteří to dělat chtějí a nepřijde jim to ničím přihlouplé, směšně a ani bezohledné. V bytě nade mnou bydlí jakási skupina lidí, která mi pravidelně klepe popel z cigaret na můj balkon (nechápu že nemají pár korun na popelník a vyjímkou nejsou ani vajgly) a přijde mi to daleko horší, než kdyby někdo griloval na balkoně. Opravdu jsou mezi námi i lidé, kteří nemají možnost grilovat na zahradě nebo nemají rodinný dům s pozemkem. A mimochodem, cikáni grilují zásadně za paneláky protože by se na balkon nikdy nevešli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.04.13 19:53
avatar

Dobrý den, myslím, že to je celé hlavně i o toleranci. Jednou "smrdím" já a ty dělej, že jako nic a až příště budeš "smrdět" ty, tak to také budu tolerovat. Jinak, spálené maso při grilování je cítit dost daleko a vždy, když to cítím ze sousedství, tak mám pocit, jako by si někdo šlápnul bosou nohou na rozžhavený pohrabáč. Tedy pocit přibližně stejně "příjemný". Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: mike1sdh
Datum: 03.05.13 12:34

Když jsem ještě bydlel v bytovce, tak jsem takhle občas griloval. Soused ve vedlejším vchodě mi někdy hodil plechovku studenýho piva, já jemu zas klobásku a tak jsme měli pohodičku. A když někdo prudil, že mu to smrdí, tak jsem ho poslal do pr.ele, ať si zavře okno a neotravuje, páč na něj nikdo není zvědavej. A zabouchnout před nosem. Chlasta la vista.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 12:49
avatar

A co kdybych při tom tvém grilování začal natírat na balkoně acetonovou barvou.nebo začal lepit něco dentakrylem. Líbilo by se Ti to? Až bys zazvonil tak bych tě poslal někam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 03.05.13 15:57

Možná bych se Vás ještě zeptal Kdyby nad Vámi bydlelo pět skinheadů, troufli byste si to nebo byste o takovém nesmyslu vůbec ani neuvažovali? Griluje se na zahradě, na louce, prostě v přírodě. Ne na balkoně v paneláku. Táborák si tam taky neuděláte, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos*
Datum: 18.04.15 07:41

Já už jsem na podobné téma zde odpovídal ohledně kouření- záleží na stanovisku sousedů,protože Občanský zákoník vlastně jakékoliv imise zakazuje viz:

§ 1013

(1) Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku; to platí i o vnikání zvířat. Zakazuje se přímo přivádět imise na pozemek jiného vlastníka bez ohledu na míru takových vlivů a na stupeň obtěžování souseda, ledaže se to opírá o zvláštní právní důvod.

A sousední balkón je z právního hlediska pozemek souseda.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.