Plechová střecha a blesk a rušení signálu

Od: Datum: 03.06.13 11:01 odpovědí: 5 změna: 04.06.13 10:12

Dobrý den, svou otázku bych rozdělil na dvě:

V jiném vlákně jsem řešil kroupami zničenou šindelovou střechu, tudíž jsem nucen ji vyměnit za novou. Volba padne nejspíše na plechovou krytinu (konkrétně SATJAM RAPID)...a teď k otázkám:

1. Plechová střecha a signál: Doma používám mobilní telefon, dále TV sleduji přes pokojovou anténu dvb-t a u PC chci využívat domácí wi-fi. Je velmi pravděpodobné, že nic z toho po instalaci plechové střechy nebude dobře nebo vůbec fungovat. Je možné toto vše řešit přes venkovní antény, či jinak?

2. Plechová střecha a blesk: Bude střecha přitahovat více blesky než jiná (šindel, tašky)? Nemám totiž na střeše hromosvod. Budu ho muset dodělat?

Díky všem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 03.06.13 14:12

ad1). Nemelo by to nicemu vadit. Kdyz je plech celkovy, tak to nebude stinit nijak moc. Horsi by bylo si tam natahnout hustou karisit .

ad2) V jakem sjte kraji? Pod lesem, v udoli, mate u baraku vyroky strom? Ponud neco z toho, tak blesk bude mit tendenci jit timto smerem. Strecha nebude pro blesk takova hruza. samozrejme, pokud nemate barak na vrcholku osamoceneho kopce v nezalesnene krajine.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 03.06.13 14:47

Mám novou plechovou střechu, satelit, pokojovou anténu, mobil, wi-finu ... a není nejmenší problém.

S blesky neporadím, mám hromosvod. Jsem na horách, o bouřky nouze nemám. Ať máte střechu jakoukoliv, hromosvod by měl být.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.13 22:04
avatar

Plechová střecha v místě slabšího signálu určitě omezí pokrytí.Stejně i příjem DVB -T.

Dnes je téměř jasné,že pořízení bleskosvodu nezajistí bezpečnost před uhozením blesku.Ten klidně zapálí barák i s bleskosvodem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: struzin
Datum: 04.06.13 10:10

...myslíte tedy, že oproti šindelové střeše, se nezvýší dramaticky u té plechové možnost zásahu (bez bleskosvodu)?...přece jen, je to velká (železná) plocha...

Od: struzin
Datum: 04.06.13 10:12

a dá se slabý signál pořešit venkovními anténami (i pro mobil)?...věřím, že ano?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.