Pracovní deska a panely na kuchyň Ikea

Od: Datum: 29.04.13 15:44 odpovědí: 4 změna: 03.05.13 21:47

Prosím o radu ty, kdo mají zkušenosti s pracovní deskou na kuchyňskou linku z Ikea a s nástěnnými panely z Ikea. Máme z Ikea navrženou kuchyň a ráda bych znala zkušenosti po nějaké době používání, a už s pracovní deskou nebo s těmi panely. Musíme pořídit kuchyň v krátké době a nyní se rozmýšlím, zda je vzhledem k hloubce skříněk možné pořídit pracovní desku jinde než v Ikea? A s panely nemáme zkušenost vůbec.

Děkuji,

Jana


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.04.13 16:01
avatar

Na téma Ikea bylo i v této poradně napsáno spousta příspěvků. Nějak nechápu, jak souvisí hloubka pracovky s Ikeou - není přece problém sehnat pracovku o šíři třeba 90 cm.

Ke kvalitě jakýchkoliv věcí z Ikea se snad doopravdy nemá cenu rozepisovat, a už se jedná o jídlo z koniny, korodující skleničky z Číny a příbory rovněž odtamtud, stejně tak šitózní plastové doplňky. A jakožto nábytkář se nedokáži bez použití nepublikovatelných slov vyjádřit o jejich nábytku. Ale kupte si co libo - jsou to Vaše peníze...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.13 18:26
avatar

Pracovní desku i panely si můžeš koupit kdekoliv, s tím Ikea nemusí mít nic společnýho.

Jinak naprostý souhlas s promon, k tomu se již nedá nic dodat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 29.04.13 20:55

Máme kuchyň z Ikea dle vlastního návrhu. Změnil bych desku za masív, námi vybraná měla slabou vrstvu toho plastu a v jednom místě nevydržela namáhání. Desku můžete pořídit i jinde, nejedná se nějak upravený rozměr pro kuchyň IKEA. Dále bych přehodnotil použití rohových skříněk s takovým otočným karuselem na hrnce, protože oba jsem musel opravovat (uživatelky neznají fyzikální zákony a jednostranně to přetěžovaly). Jinak spokojenost. Doporučuji výsuvné police a skříňky s tlumiči, děti nemají šanci s tím třísknout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 03.05.13 21:47

Ikea má spodní skříňky s dvířky hluboké 60 cm, běžná deska je na to trošku krátká, resp. vůbec nepřesahuje. Takže madla šouchají člověka do břicha. Desky z IKEA jsou o 2,5 cm širší. Mám s Ikea desku s klasickou oblou hranou, protože těm lepeným nevěřím a podle mne je na tom stejná povrchová úprava jako na desce Kronospan.

Některé zmínky ostatních diskutérů jsou až xenofobní. Panty IKEA i pojezdy slouží perfektně, židle českého výrobce postupně rozebírám a přelepuji, panty na tuzemské lince vydržely u rodičů stěží záruku.

Nábytek nevydrží 50 let, ale zase nestojí tolik a nakonec vidím, kolik lidí si pořizuje nový kvůli módě, nikoli potřebě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.