Ukonceni najemni smlouvy, vypovedni doba z yb

Od: Datum: 29.04.13 12:01 odpovědí: 5 změna: 29.04.13 12:18

Dobrý den,

může být prosím nájemní smlouva ukončena dříve tedy za 2 měsíce, když je v nájemní smlouvě uvedeno 3 měsíce? Specha

Děkuji moc

Misa


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 29.04.13 12:04

Proč mislíš, že se ta smlouva sepisuje? Ano, můžeš ukončit po dvou měsících, ale ten třetí zaplatíš jako penále za předčasné ukončení. Prostě je to ochrana jak tebe, tak majitele. Jedině se písemně dohodnout, že smlouvu ukončíš dřív, ale majitel musí souhlasit. Jak by se ti líbilo, kdyby on přišel za tebou, že máš sice ve smlouvě tři měsíce, ale on potřebuje, aby ses odstěhovala do měsíce?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mysulle81
Datum: 29.04.13 12:07

to nebudu platit já...nájemníci nám předčasně ukončili nájemni smlouvu, která byla sepsaná na dobu určitou 10 let s 3 mesicni výpovedni lhutou. Požadali zdali by mohli mit jen 2 mesicni. Tak se ptam na tohle...zdali to jde nebo ne.

Od: ladaadal*
Datum: 29.04.13 12:10

Pokud s tím ty souhlasíš, tak to jde. Pokud ne, musí ti uhradit i ten třetí měsíc. Nevím, zda stačí ústní dohoda, ale v dnešní době nic neskazíš písemnou dohodou o předčasném ukončení. I oni by to měli chtít písemně, pokud proti tomu nic nenamítáš. Měli jsme něco podobného s hospodou, majitelka bez problémů podepsala dohodu o předčasném ukončení a bylo to.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mysulle81
Datum: 29.04.13 12:18
Datum: 29.04.13 12:11
avatar

Nájemní vztah může být ukončen dohodou k datu, na kterém se obě strany dohodnou. Jinak platí dle zákona výpovědní lhůta tříměsíční. (Viz.§ 710 ods. 2 OZ). Takže záleží jen na Vás, zda jim vyhovíte a dohodnete se spolu jinak.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.