Podlaha na půdě a izolace

Od: Datum: 28.04.13 16:18 odpovědí: 6 změna: 30.04.13 11:25

Dobrý den,

poprosím o nápady, jak na podlahu na půdě. Jde mi o to, aby se stropy zateplily, ale aby zároveň podlaha na půdě byla pochozí (půda ale nebude obytná - jen jako sklad nepoužívaných věcí, sušírna výpěstků ze zahrady, apod.).

Stropy jsou hurdiskové, staré několik desítek let. Půda je příčně "rozdělena" trámy ležícími na stropě, ty jsou součástí vazby krovu. Rozpětí těchto trámů je 4 až 5m, trámy leží v stejném směru jako traverzy hurdis. stropu.

Položit hranolky kolmo na traverzy stropu, vyplnit izolací a na to prkna? Jak ale hranolky ukotvit? nebo je nechat ležet volně?

Nebo hranolky položit na zmíněné trámy? A v místech nad traverzami je vypodložit?

Nebo nějaké jiné řešení?

Předem děkuji za doporučení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.13 16:50
avatar

Na hurdiskový strop se bez jakýchkoliv úprav zabetonuje nosná betonová deska asi 7 cm silná a vyztuží karisítí.Pro větší jistotu se doporučuje pod beton položit desky polystyrenu asi 2 cm,na tuto podlahu lze už šlapat .

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: afu*
Datum: 28.04.13 17:25

Jak jsem uvedl, jedná se o strop ve starším domku, tudíž se po něm chodilo, s tím nemám problém. Má otázka zněla - jak zateplit, abych po něm mohl nadále chodit

Datum: 28.04.13 21:43
avatar

Dejte několk fotek a řešení se najde..

doplněno 30.04.13 10:51:

Ty trámy neleží na stropě. Zateplení zespoda je chyba, kudy odejde kondenzát? Z náčtrtku nelze stanovit postup.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: afu*
Datum: 30.04.13 07:21

Bohužel fotky nemám. Přikládám alespoň náčrtek. Preferuji řešení s položením hranolů (obdélníkového průžezu, např.5x10, aby to tolik nevážilo), mezi ně vata a na ně natlouct prkna (resp.levné podlahovky kvality C). Ohledně položení hranolů mám dilema - přímo na podlahu půdy bez ukotvení? Nebo na koncích položit na ty vazné trámy, nějak šetrně je k nim ukotvit, a v místech křížení s traverzami stropu vypodložit kousky hranolů?

Po diskusi se známými vyzněl ještě jeden návrh - zateplení provést zespoda, a vytvořit podhled ze sádrokartonu, eventuelně z palubek. Je tento způsob u hurdiskových stropů realizovatelný?

Od: asd*
Datum: 30.04.13 11:02

Lepší je z horní strany, na stávající podlahu parotěs, na to z fošen (dvě řady nad sebou křížem) prostor kde bude izolace. 10 cm je zoufale málo, pokud je místo tak dejte aspoň 30. Nad izolaci paropropustná folie jako ochrana proti profouknutí a prachu, na to podlaha z prken nebo i jen lávka. Pokud bude horní podlaha z palubek tak horní folie být nemusí.

Stávající podlahu můžete i rozebrat a posunout nad izolaci...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.13 11:25
avatar

pozor na parotěsku, musí se počítat kde bude rosný bod, aby byl nad parotěskou. Nevím tepelnou hodnotu stávajícího stropu, nevím tepelnou hodnotu zatelení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.