Napojení trubky

Od: Datum: 26.04.13 14:31 odpovědí: 3 změna: 26.04.13 18:32

Dobrý den,

rekonstruuji RD,který jsem si koupil a je po částečné rekonstrukci.Ve zdi jsou trubky na vodu,jen nevím,jak je napojit. Např. přidat koleno se závitem apod.

Přikládám fotografii a byl bych rád,kdyby mi někdo poradil,jak sundat zakončení.Jestli je možné,že by to byl závit,nebo je to přilepené apod.

DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.04.13 14:39
avatar

Zakončení se musí uříznout a pomocí svářečky plastových potrubí navařit potřebné tvarovky. Pokud jste to nikdy nedělal, požádejte o pomoc instalatéra. Ten by měl mít i svářečku. Pro jednorázovou potřebu není třeba svářečku kupovat i když se sežene již od 6-ti set korun.

doplněno 26.04.13 14:45:

http://www.hobynaradi.cz/cs/s…stovych-trubek-kaxl-800w.html

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 26.04.13 16:18
avatar

dobře vám radím, zavolejte instalatéra. Plastové trubky nemůžete jen tak normálně obalit plstí a zazdít pod maltu, jak se to dělalo se trubkami ze železa.

Rozhodně je nepřipojujte sám, zvláště když nemáte zkušenosti. Ono se toho totiž při spojování plastových trubek dá docela dost pokazit. Například když je zatlačíte moc hluboko do fitinky, pak se vám zúží průřez a voda špatně teče, kolena pod baterii musí být přesně usazená na lištu ve zdi atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.04.13 18:32

Konce trubek můžete uříznout ,ale jinak jsou k tomu určené nužky a trubky se střihají,pokračovat dál můžete buď kolenem nebo spojovacím hrdlem .Většinou v prodejnách je možné si polyfůzní svářečku vypůjčit a provést inastalaci svépomocí konkrétně u trubky DN 20 se spoj nahřívá 3-4 vteřiny pro vás jako laika to nebude také problém hloubku zasunutí si předem označte na trubku a zasouvejte jen ke značce co jste si udělal.Trubka DN 20 má hloubku zasunutí max 15mm.Trubky před zazděním dobře zaizolujte použijte Tubex,Tubolit,nebo i ty filcové pásy a zaizolujte i kolena nemusí to být ale jeto lepší kvůli dilataci.Rovné trubky těmi návleky a kolena tím filcem

Ohodnoceno: 5x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.