Oprava bez objednávky - vydírání?

Od: Datum: 26.04.13 07:28 odpovědí: 2 změna: 26.04.13 11:19

Dobrý den,

před více než rokem údajně proběhla oprava na přívodu vody a vodoměru v domě, který vlastním a pronajímám. To jsem jsem dozvěděl z faktury, kterou mi poslal správce vodovodního řádu v obci, kde dům stojí. Ale - toto se mělo stát před více než rokem, dodací list s materiálem podepal dřívější nájemník, mně to nikdo nedal vědět a teď, protože nájemník to nezaplatil, to správce vodovodu vymáhá po mně a vyhrožuje v případě nezaplacení odpojením přívodu vody do nemovitosti. Nejde o nijak závratnou částku, ale o princip. Co vše si může dovolit monopolní dodavatel vody? Na faktuře nebylo napsáno Havárie, ale Oprava.

Jsem povinen zaplatit dluh za opravu, kterou jsem si neobjednal, o níž jsem více než rok nevěděl, za svého bývalého nájemníka? Jakou mám možnost se bránit?

Předem děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 26.04.13 09:57

Opravu jste neobjednal, ať vymáhají po objednateli. Pokud vám odpojí vodu, tak dáte k soudu vy je a prohrajou. Všechno od nich chtějte písemně, nebo si aspoň jednání nahrávejte.

Ještě si ale rozmyslete jestli nebude výhodnější něco zaplatit (sice jsem opravu neobjednal a platit nemusím, ale přece jen, opravili jste mojí přípojku tak vám za to něco dám) Jinak v budoucnu např. pokud by se vám povedlo utrhnout plombu na vodoměru, tak by vám dali maximální možnou pokutu atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.04.13 11:19

Předpokládám, že smlouvu se správcem na odběr vody máte vy. A že případné opravy, havarie máte ošetřeny v nájemní smlouvě. To ovšem neuvádíte. Jako návod vizte OZ Smlouva o dílo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.