Přidání další vrstvy polystyrenu

Od: Datum: 25.04.13 22:16 odpovědí: 6 změna: 29.04.14 09:27
Dobrý den ,
chtěl bych na stávající 50mm silnou vrstvu bílého polystyrenu, nalepit ještě 100mm vrstvu šedého polystyrenu a zajímalo by mě, zda je k tomu možné použít montážní pěnu např. peri bond od Soudalu případně nějakou vhodnější a jak tuto dodatečnou vrstvu ukotvit? Dále by mě zajímalo, protože předpokládám, že před nalepením další vrstvy izolace bude stržena ještě stávající armovací vrstva lepidla s omítkou, zda bude nutné napenetrovat takto obnažený povrch stávající vrstvy polystyrenu a pokud ano tak čím? Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.04.13 10:45

Co jsem slyšel, tak vzhledem k tomu, že polystyren nesaje, tak je penetrace zbytečná, takže asi jen zdrsnit, to ale postačí strhnout tu perlinku s lepidlem, myslím, že toho možná strhnete víc, než máte původně v plánu.5cm zateplení je skutečně hodně málo, byly to vyhozené peníze, když to nyní musíte předělávat, resp. dělat znovu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenr
Datum: 27.04.13 20:46

těch 50 mm se nalepovalo v době před 20 lety a tehdy to zřejmě ještě vyhovalo požadavkům na úsporu nákladů na vytápění. Jsou to desky 1x1 m a každá je kotvená pěti talířovými hmožděnkami. Mám těd trochu obavy z toho, když budu muset kotvit i další vrstvu 100 mm polystyrenu, že obvodové zdi budou oslabeny značnou hustotou děr o své nosné vlastnosti, jsou to zdi jen z 300 mm dutých cihel.? pokud tedy nalepím další vrstvu polystyrenu přímo na původní vrstvu 50mm polystyrenu některou z pěn od soudalu, bude tedy ještě třeba tuto další vrstvu kotvit talířovými hmožděnkami?

Děkuji za odpovědi.

Datum: 26.04.13 14:38
avatar

Podle mého názoru jde použít na stávající fasádu bez úpravy jakýjkoliv polystyren.Dávat šedý jsou vyhozené peníze.Nemá o nic lepší izolační schopnost,než bílý,což vzhledem k ceně je hloupost.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.13 19:13
avatar

Nevím jaký je rozdíl mezi šedým a normálním,bílým.Ale LZE lepit přímo na stávající zateplení bez odstranění jak pův.finálky tak i stěrky s perlinkou a bez penetrace!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: impossible
Datum: 29.04.14 09:11

Pane jenr píšete, že máte 50mm eps izolaci. Chci se vás zeptat čistě z praktického hlediska. Měl jste problémy s kondenzací vody nebo plísněmi apod.? Díky za odpověď

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.14 09:27

Dobrý den,

zkusím přidat i vlastní zkušenost trvající 8 let se zateplením RD tl. 16 cm, pod tím zdivo 25 P+D. Žádné plísně ani kondezace vodní páry na stěnách se netvoří, samozřejmě hlavně v kuchyni při vaření a v koupelně je třeba dobře větrat.

V zimě jsou nízké náklady na topení, naopak i v parném létě je velice dobrá tepelná pohoda.

Samozřejmě před vlastní stavbou proběhl návrh tepelné izolace tepelně technickým výpočtem, kdy se např. zjišťují vhodný poměr tl. tepelné izolace a nákladů na vytápění vs. náklady na instalaci tepelné izolace, při určité tl. tepelné izolace už se ji příliš nevyplatí navyšovat, protože úspory za vytápění už nejsou tak vysoké. Také se zjišťuje bilance vodních par, samozřejmě v každé konstrukci kondenzují vodní páry, a jde o to, aby roční bilance množství odpařené vodní páry bylo vyšší, než množstí vodní páry, které v konstrukci zkondenzuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.