Tmelení sádrokartonu

Od: Datum: 25.04.13 11:41 odpovědí: 3 změna: 26.04.13 14:05

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat ohledně tmelení stropu sádrokartonu "knauf". je možno je lepší použít klasickou mřížkovou pásku nebo skelnou s tmelem uniflot? Nebo jaká je nejlepší kombinace? Nemám ještě nic koupeno. Pásky se dávají jenom na podélné spoje a ne na ty podložené rastrem? Co se týče rohů mám mezery od 1 mm - cca 7mm. Co s těmi většími mezerami? Zatím jsem všude viděl do 1 roku popraskané spoje a rád bych se tomu vyhnul. A poslední dotaz, je možno vytmelit a vymalovat strop, když bude barák do příštího toku ještě neobývaný a bez topení? Nehrozí nic vytmelenému stropu přes zimu, kde půjde teplota jistě mírně pod nulu uvnitř?

Děkuji moc za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.04.13 21:17

Tmelení se dělí na 4 druhy, dle povrchové úpravy. Ve Vašem případě se páska dává jen na dlouhé spoje, kde je prohlubeň. Zdali použijete skelnou, či samolepící mřížkovou je na šikovnosti. Osobně jsem pro mřížkovou.

Vůbec nevadí vymalování rok před obýváním...

doplněno 26.04.13 13:55:

Ne nebude, uvědomte si, že se sádrokarton používá i do nevytápěných prostorů a klidně i venku.

Ohodnoceno: 2x

Od: chucky26
Datum: 25.04.13 22:11

Děkuji za radu. Ještě bych se raději ale zeptal, jestli nebudou vadit vytmelenému stropu případné teloty v zimě lehce pod nulou. Topení budu totiž řešit až příští rok.

Děkuji za odpověď

Ohodnoceno: 0x

Od: chucky1
Datum: 26.04.13 14:05

bezva ještě jednou děkuji s klidem se na to vrhnu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.