Stavebni povoleni - jak dlouho to trvá?

Od: Datum: 25.04.13 09:22 odpovědí: 4 změna: 09.02.14 17:31
Prosim jak dloho trva dostat stavební povoleni na rodinny dum? (Papirovani uz mam vse vyrizene) ale jak dloho to bude trvat stavebnimu uradu?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.04.13 09:27
avatar

Dobrý den, podívejte se viz odkaz a tam jsou asi všechny informace včetně lhůt a podmínek. Zdravím!

http://www.stavebni-povoleni.info/rodinne-domy

doplněno 25.04.13 09:30:

Ty lhůty k vyřízení budou asi maximální, ale podle vytíženosti příslušného stavebního odboru to asi může být i dříve (nebo naopak, ale to už by bylo v rozporu s tím zákonem).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vaha
Datum: 26.04.13 09:10

Je pravda že jsou na vydání povolení termíny.Platí se státu nemalý poplatek za vydání povolení,stát by měl za to zajistit pro občana precizní servis,pořád se tak neděje a proto je na nás na občanech toto změnit.Někdy stačí aby úředník pohnul svým lenivým pozadím a jde to a bez úplatku.Má zkušenost,povolení vyřízeno do pěti dnů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.14 17:28

Ono dost žáleží na tom, co všechno se schované pod tím stavebním povolením. A taky jak budou řešeny některé další věci - např. odpadní vody a podobně. Pokud budete budovat ČOV, má úřad 30 dní na vydání souhlasu. Další třicetidenní lhůty pak jsou na územní řízení - je-li potřeba, vydání koordinovaného stanoviska a na samotné stavební řízení. Já jsem řešil loni v létě ohlášku rekonstrukce, všechno jsem si vyběhával tak, aby to nemusel viset 30 dní na úředních deskách a stejně to trvalo 2 měsíce. Takže můj odhad na povolení pro stavění "na zelené louce" je tak 4 - 5 měsíců.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.14 17:31
avatar

Zákonné lhůty jsou jedna věc..

Druhá věc je realita..Stači aby Vás SÚ vyzval k doplnění nějakého papíru (papírů) a do té doby přeruší stavební řízení..

Než Vy následně ty papíry seženete, může to být klidně 3 měsíce.

Vždy když máte už "všechny papíry"...tak Vám většinou ještě tak 3-4 chybí..

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.