Výměna plynového kotle

Od: Datum: 24.04.13 22:40 odpovědí: 1 změna: 25.04.13 21:04

rád bych nahradil stávající plynový kotel bez ohřevu vody s odtahem do komína s hliníkovou vložkou 100mm. Rozvod topení je nový a dostačující.

Kotel je v samostatné místnosti, ve dveřích do kotelny je instalováná mřížka pro přívod vzduchu. Kotelna sousedí s předsíní, ze které je vstup do všech místností, mimo jiné na wc, do koupelny a do kuchyně. Na wc je ventilátor, který se spouští pouze s osvětlením. V Koupelně je další ventilátor s časovým spínačem na 5 minut. V kuchyni je digestoř a pod kuchyňskou linkou je odvětrávací mřížka ven. Pod kuchyňskou linkou je mřížka, aby vzduch z venku mohl proudit do kuchyně a digestoř nevytvářela podtlak. V bytě jsou plastová okna. Rozloha bytu je 80m2.

Nechával jsem si vypracovat nabídku na kotel a bylo mi řečeno následující: plastová okna, ventilátory a digestoř vylučují opětovnou instalaci kotle s odtahem do komína. Je potřeba zajistit přísun vzduchu do kotelny, nahradit stávající kotel turbokotlem. Do stávající vložky bude nutné dát jinou 80mm a vytáhnout na střechu. V opačném případě nebudou splněny podmínky pro revizi a nebude možné kotel provozovat.

Nemám zájem plnit stránky černé kroniky, ale chci se ujistit, zda je jen zájem dodržet nějaký předpis, nebo vydělat. Navíc mám v nabídce kotel s ohřevem vody, který je z nepochopitelného důvodu levnější, než bez ohřevu.

Děkuji za případné rady a názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.04.13 21:04

Ano mají pravdu hliníková vložka většinou již nesplňuje technické předpoklady proto jse vám pod revizi nikdo nepodepíše, řešení je buď převložkovat komín nerezovou vložkou a přivést vzduch pro spalování z venku až do kotelny.A nebo kotel turbo s děleným odkouřením 80/80 kde jednu trubku protáhnou komínem ( odvod spalin) a druhou přivedou vzduch pro spalování.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.