Zasypat cihly a kopřivy?

Od: Datum: 24.04.13 20:01 odpovědí: 5 změna: 25.04.13 20:54

Dobrý den, budu zahrabávat výkop od trubek ze studny a napadlo mě naházet tam i zbytky cihel a kopřivy co jsem vykopal před barákem (i s kořenama). Je to dobrý nápad? Výkop je asi metr od baráku, tak bych nerad aby se tam kvuli cihlám nějak držela voda. Nebo budou naopak fungovat jako hráz? A co kopřivy, nezakoření tam a neprorostou mi nahoru? Zbývá dosypat asi metr hloubky. Kopřiv mam na dvě plný kolečka a nevim právě co s nima...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 24.04.13 20:17

Z metru ti kopřivy nevylezou, ale zetlejí a bude to sedat, ale to se dá řešit dosypáváním zeminy. Nebál bych se toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.13 20:43
avatar

Nevím co udělají kopřivy v té hloubce, ale jedno vím, že kopřivy jsou nezmar a stačí malý kořínek a hned se z něj vyklube životaschopná rostlina.

Jestli máte zahradu a pěstujete zeleninu, květiny, tak dejte kopřivy s listem i kořenem do sudu, dolejte vodou a nechte kvasit. Sice to chvíli trochu smrádne, ale pak to vykvasí a stane se z toho vynikající, zadara hnojivo. Ředí se - přidáváte do konví s vodou na zalévání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.13 23:11

Tak ty kopřivy tam klidně nahažte taky, bát se nemusíte, ony vám tam neporostou, jediná nevýhoda je ta, že zaházený výkop vám pak klesne, takže jej budete muset pak ještě časem doházet zeminou. Co se týče kopřiv, byl bych rád, kdybych znal ( a nejen já) recept a metody, jak se naučit zasít pole kopřivami a sklízet opravdu také zelené zlato. Protože kdybych to znal, tak jsem po finanční stránce za vodou a mám vystaráno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 25.04.13 14:19

Trubky nejprve zaházet pískem cca 10cm, pak můžete dát klidně cihly i kopřivy, nahoru dát zeminu. Kopřivy, pokud budou více než 50cm pod zemí nevyrostou. Pokud je zaházíte dostatečnou vrstvou zeminy bez kořenů z kopřiv. Samotné kopřivy, které ještě nemají semena, ale pouze nať můžete použít i do vrchní vrstvy. Kopřivy se množí kořeny a semeny, nať je neškodná, ta seschne hned.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.13 20:54
avatar

Zasypat pískem asi tak 25cm min. na to modrou folii ,přehodit trochu pískem a pak zeminu pkd možno 30 cm bez velkých kameů či úlomků cihel! A pokud možno tak do tohoto výkopu úlomky cihel vůbec,nevíte kdy to budete muset kopat opět a pak teprve budete nadávat co to bylo za blbost to tam "uklízet"!

Jinak ten písek a fólii je tam take pro ochranu pro budoucí kopání!zejména bagrem,pokud narazí bagrista na fólii ,tak dál nejde aby zbyečně nezpůsobil nejen sobě újmu!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.