Ukotvení venkovního prádla

Od: Datum: 24.04.13 12:35 odpovědí: 10 změna: 24.05.13 11:06

Dobrý den.. Jak řešíte ukotvení venkovního otočného sušáku pokud nemáte na zahrade trávník.. ale panely..? mužu to zalít betone do kbelíku nebo do pneumatiky..?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.04.13 12:43
avatar

Dobrý den, asi by bylo lepší do toho kbelíku zalít jen o něco větší trubku. Potom použít beton a po zatvrdnutí do té trubky nasadit sušák. Dole pod trubkou vyvrtat dírku, aby odtékala voda, pokud by tam napršelo. Větší trubkou myslím její průměr. Takto by to bylo lépe přenosné. Zdravím!

doplněno 24.04.13 13:07:

No, otvor do země by byl lepší, ale třeba to není v tom místě možné. Ten sušák se může vyvrátit i v trávníku - silný vítr to asi umí. Zde je pro upřesnění moje řešení. Použít ten kýbl nebo pneumatiku. Ta by byla asi stabilnější.

doplněno 24.04.13 13:14:

Ono se to prádlo musí také na ten sušák dobře pověsit - rozložit po obvodu. Ale, to asi není nic nového.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.13 12:47

Spíš bych udělala otvor do betonu a sušák do něj zalila. Pochybuji, že kbelík nebo pneu s betonem udrží sušák s prádlem ve větru.

Můj názor.

doplněno 24.04.13 13:19:

můžete použít i něco takového / zemní kotvy/

http://www.heureka.cz/?h[fraze]=ZEMNI++vrut&m=f&min=&max=&o=3

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 24.04.13 13:09

Belík či pneu s betonem ti to otočí při prvním větším fouknutí. Jak jsou ty panely silné? Řešil bych to ukotvením velkýma hmoždinkama. Ať už udělat držák na 4 šrouby, nebo přímo upravit trubu sušáku, to už záleží na potřebě úklidu na zimu či podobných věcech.

Ačkoli mě napadá, že neuvádíš průměr toho susáku. Pokud jde o nějaký malinký, tak by to ta pneumatika s betonem mohl a zvládnout taky.

doplněno 24.04.13 19:00:

Čoveče, cocpunk, já bych se s tím vymejšlel a svářel doma a ono se to evidentně prodává už pozinkovaný. Tím by měla tazatelka vyřešíno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cockpunk*
Datum: 24.04.13 21:59

To že se to už prodává je mi jasný*frajer* Nesledoval jsem sice všechny ceny ale jen to na co jsem narazil bylo tak drahý že jsem přemejšlel že bych vytáhl svářečku , nakoupil matroš a začal to vyrábět, jaký za to chtějí prachy...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cockpunk*
Datum: 24.04.13 14:13
Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 24.04.13 15:08

I kbelík s betonem se může převrátit. Záleží také na šířce podstavy, podobně jako u kříže stojanu vánočního stromečku. Takže pneumatika by asi byla dobrá. Zajímavé jsou stojany pro zahradní slunečníky - plastový podstavec se šroubovacím uzávarem, kterým se do podstavy naleje voda a tím postavec zatíží. Při uklizení na zimu se voda vyleje a prázdný podstavec se lehce odnese a hodí na poličku. Možná tak?

Nebo by možná stačilo udělat křížový podstavec z latí, ale aby ho vítr neodfoukl tak by se musel něčím zatížit a určitě by o jeho nohy každý druhý zakopl a nadával na toho, kdo to tam tak dal... tak to asi ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pest®
Datum: 24.04.13 19:03
avatar

Bud, jak psali ostatní, nebo mě ještě napadlo, pokud by to mělo být mobilní, volil bych ráfek z vleku za traktor nebo z náklaďaku. To by se mělo dát sehnat i za odvoz. Těžké a široké je to dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.13 19:46
avatar

Kbelík se převrátí, ty vruty jsou vynikající, mám vyzkoušeno, pokud není všude panel, zkuste zemní vruty. Sušák poslouží a vy jej potom vytáhnete, složíte, uklidíte a nikdo ho neukradne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.13 22:27

Spousta rad, ale nějaké šroubování, vrutování, disky s kol, traktoru a pod. - to je fakt na nic, jak z hlediska funkčního tak i estetického. Já bych upřednostnil pouze jedno jediné řešení - půjčit se příklepovou velkou "hiltku", provrtat přes panel příslušnou díru, což bude otázkou pár vteřin, poté zarazit spodní originální trubku z otočného věšáku, čímž pravděpodobně myslím ten, který se prodává z hliníku a do té trubky pak vložit otočný stojan. Takový věšák se v životě nikdy nevyvrátí - A je to!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andyna
Datum: 24.05.13 11:06

Nejsem sice moc technický typ,ale asi bych pro to volila zemní vruty. Nevím jak Vám,ale mě by se asi nelíbil pohled na venkovní sušák, který by byl zalitý v kbelíku nebo v pneumatice, pokud ho máte mít pořád na očích.Nevím, jak moc náročné je to technicky,ale předpokládám, že na ten sušák se použije jenom jeden vrut a ta cena nebude tak katastrofální. Já tak mám upevněný sušák doma a je to super, i když já ho mám na zahradě, kde je trávník.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.