Gabionova opěrná zeď levně

Od: Datum: 24.04.13 09:32 odpovědí: 6 změna: 31.05.13 10:42
Zdravím všechny poradce, chystám se svépomocí postavit gabionovou opěrnou zeď, kamene mám dostatek, ale kde levně sehnat klece?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.04.13 09:59

Taky jsem se o to zajímal a nechal si spočítat cenu gabionových košů opěrné zídky o rozměrech délkaxvýškaxšířka 6x1x0,3 m
a bylo to spočítáno na cca 5tis.Kč.
Dalo by se ušetřit, ale ne moc na velikosti ok, na spojovacích drátech, nebo že by koše měly společnou boční stěnu a pod.
Také si můžete koupit celé sítě (třeba 3,2x2,1m) a naštípat si rozměry sám. Tím se taky něco ušetří ale zase máte nějaký odpad.
Taky záleží na materiálu drátu, ale potřebujete aby to vydrželo tak se moc šetřit nedá.
Podrbnosti zde http://www.horka-stavebni.cz/…/komponenty-pro-gabionove-zdi

Ohodnoceno: 2x

Od: pave*
Datum: 17.05.13 14:59

Zkuste 1. Jizerskohorskou stavební společnost, Hodkovice nad Mohelkou. Také jsem hledal a zdají se nejlevnější, ke stavbě se teprve chystám.

Petr

Ohodnoceno: 0x

Od: cmelak22
Datum: 27.05.13 11:28

Mě by jenom zajímalo,až ten pozinkdrát,ve kterém ty kameny drží,zrezaví,jestli to ještě bude držet pohromadě.Třeba za 20 let.Pak to všechno spadne.Je to na hlavu.Kámen vydrží věky ale kov pár let

Datum: 27.05.13 13:30

Ujišťuji Vás, že ty sítě Tě přežijí

Asi před 10-ti lety jsem pro výrobce (certifikovanýho) dělal nějaký díly do rovnačky na drát ze kterého se ty sítě dělají a říkal mi, že životnost samotného zinku co je na tom drátu je 40 let! Přesně si to už nepamatuji, ale bylo to takovou nějakou dobu. Teprve potom začne (smí začít) korodovat vlastní drát, který je tuším pr.6 Mám takový pocit, že byla řeč o životnosti sítí 70, nebo 80 let.

Myslíte, že by to v Rakousku používali, kdyby to bylo na dvacet let?

Od: cmelak22
Datum: 27.05.13 17:18

Už vidím,jak pozink drát vydrží ve vlhké zemi 70 let!*haha*Stačí když vidím pozink karoserie na autech,i když tam bude možná slabší vrstva.Vydrží 10 let a jde do šrotu.Já bych si to doma nepostavil.Není nad čistý kámen.Je to jen další habaďůra chytrolínů,jak ušetřit náklady

Od: kaci*
Datum: 31.05.13 10:42

No já bych tomu i věřila, že to vydrží takovou domu. Hledala jsem na netu a díky povrchové úpravě je předpokládaná životnost gabionových sítí až 60 let, ale asi se to může u jednotlivých výrobců lišit. Díky té galfanové povrchové úpravě má mít životnost 3x delší než pozinkovaný drát. Já bych si to klidně postavila,ale nemám na to tolik financí

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.