Hodně oleje- vyžínač nestartuje

Od: Datum: 23.04.13 18:27 odpovědí: 5 změna: 02.05.13 15:43

Čau,chci se zeptat,mám vyžínač 24ccm,karbec vyčištěněj a krásně jsem ho nastartoval a potom přidal jsem do nádrže ještě víc oleje a teď nic.Může to být velkým množstvím oleje v benzínu to nestartování?Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.13 18:56
avatar
Příliš oleje může způsobit zanesení svíčky karbonem a dokonce i to že se chytí pistni kroužek a dojde ke snížení komprese motoru. Protoč při startování motor s otevřeným plynem pak vyndej svíčku a skontroluj. Když bude suchá tak je problém v přívodu paliva. Když bude černá a mokrá tak je potřeba očistit. Když bude čistá + mokrá + hází jiskru tak se vyplatí zkusit vyměnit svíčku a zkontrolovat těsnost mezi motorem a karburátorem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.13 20:36

Svíčku vyčistit, jak radí totak, ale benzín z nádržky vylejt dopryč, nikdo neví, kolik jste tam dal oleje , to znamená, směs benzínu zlikvidovat.Ještě bych tam pro jistotu do nádržky dal trochu čistého benzínu, uzavřel a pořádně bych jim potřásl do všech stran, aby se jako nádržka opláchla jako celek tak i jak palivový filtr a znovu vylil. Namíchejte benzín s olejem podle návodu, doufám že dáváte originál kvalitní olej a doufám také, že tam nemáte benzín ještě od loňska. Pokud ano, tak je to pravá přičina, že to "zdechlo"!. A taky doufám, že nemáte čtyřtakt. Pak dejte vědět, jak jste uspěl s rozdejcháním..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michallll
Datum: 23.04.13 20:41

Tak nevím proč,ale rozdělal jsem karbec po druhé a zase běží.Ale díky za rady

Od: buss
Datum: 23.04.13 20:53

Dávat tolik oleje, kolik má být a který tam patří. Zkusil jsem 2T kterého mám od staré pily a ejhle, křovinořez nechtěl jet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michallll
Datum: 02.05.13 15:43

Takže závada vyřešena úplně,bylo to pumpičkou pro snadný start.Připojil jsem to přímo na karbec a vyžínač jede jak čert!

Vyřešeno

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.