Nejde mi napětí na vypínač

Od: Datum: 22.04.13 22:01 odpovědí: 13 změna: 23.04.13 14:30

při zapojení fáze na přívod vypínače a nuláku na odvod mi to vyhodí jistič...kde může být problém?že by prohozená fáze a nulák nebo jsem připojil místo nuláku zem?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.13 22:05

Nemáte někde za vypínačem popř. ve vypínači zkrat?

Od: mowla*
Datum: 22.04.13 22:06

Ty vypinačem spojuješ fázi a nulu?!?!? *bzum**ee* A - proboha - proč? *ee* Zkoušíš, kolikrát vydrží vypinač zajiskřit? *ee*

To, že ti to vyhodí jistič je v pořádku...

*zed*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.04.13 22:08

NEHRAB DO ELEKTRIKY! S tvými znalostmi buď brzo vyhoříš, nebo umřeš. *zed*

Od: zabu
Datum: 22.04.13 22:43

Svatá pravda. *hej*.

Datum: 22.04.13 22:19

Co čech to Eletrikář ,vrah a amater v jedné osobě nehrabej se v tom nebo někoho jistě zabiješ příště omylem dáš fázi v zásuvce na kolík a podobně

Datum: 22.04.13 22:19

U vypínače je jen fáze a tu vypínač vypne nebo zapne...kde se tam vzala nula nebo zem...

Raději bý tebou se do toho moc nepouštím...asi o tom moc nevíš...hmmm...:(

Datum: 23.04.13 13:11

"kde se tam vzala nula nebo zem..."

Při bezkrabicovém rozvodu (dneska zcela běžném) krabicí pod vypínačem nula i zem prochází. Ovšem samozřejmě se nepřipojuje na vypínač.

Od: buss
Datum: 22.04.13 22:27

při zapojení fáze na přívod vypínače a nuláku na odvod mi to vyhodí jistič...kde může být problém?
Ve tvé hlavě! Pasoval jsi se na zkratovacího technika.

Od: weka®
Datum: 22.04.13 23:11

blbě jsem to napsal...má se přerušovat fáze...nuláky propojím a mělo by to hrát ;) už je mi to jasné..jen jsem se do toho trochu zamotal a nevěděl co s nulákem .-)

Datum: 22.04.13 23:28

o to je to ještě lepší vidí tam drát a někam ho zapojí a buď to vyrazí jistič nebo to bude fungovat To je DEMENCE

Možná admin to smázne ale je to tak

Od: mowla*
Datum: 22.04.13 23:40

"Jsem ideální zeť, máti. Loni jsem vám koupil ultramoderní křeslo ze švédské oceli."
"A jaké překvapení mi chystáš teď?"
"Letos je hodlám elektrifikovat."

doplněno 22.04.13 23:40:

*smich**haha**uf*

Datum: 23.04.13 02:54

Tazatel píše o nuláku na "odvodu" vypínače. Je to zřejmě laik, který má třeba i vadasku. Při vypnutém vypínači opravdu mohl naměřit z jedné strany i ten nulák, samozřejmě přes vlákno žárovky. to je běžný stav.
Pokud mu vyhazuje jistič, je možné, že žárovka odešla do věčných lovišť a přitom se zkratovala. Je to sice zřídkavé, ale ne nemožné. Bohužel tazatel nepíše, zda se hrabal v zapojení krabice nebo svítidla, je možné, že si ten nulák do vypínače opravdu pustil. Už mnozí z nás zažili případy zkratů z důvodů různých.
Rada pro tazatele: To je práce pro elektrikáře.
Osobně nemám rád, když tady na poradně probíhají dlouhé a podrobné debaty o tom, jak má laik něco zapojit. Je to od profesionálů podraz na kolegy, a od kvázi amatérů zahrávání si s ohněm či zdravím jiných.
Abych nezapomněl, chci si sám vyoperovat slepé střevo! Není tu nějaký vrátník z nemocnice, aby mi poradil?!

Datum: 23.04.13 14:30

Weko:

Dostal jsi to slíznout,teď co teda s tím!Do krabičky ti vede přívod fáze.Ta musí pokračovat dál ke světlu.Přes ten vypinač.Zpátky od světla vede druhý drát,ten se musí uzemnit.Ale stejně to nech kamarádovi elektrikáři!

JABRAKA

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.