Stavba terasy

Od: Datum: 21.04.13 16:40 odpovědí: 4 změna: 21.04.13 21:28

dobry den kupuji starší barák a rada bych přistavěla zastěešenou terasu nebo asi spíše něco jako balkon a prosím o radu z čeho udělat základy jestli stačí z trámů nebo bude lepší vyzdít třeba z ytongu-nad schodištěm bych chtěla udělat vstupní dveře vzhledem k tomu že dům nemá chodbu.majitelé tam ted mají něco jako přístřešek ...děkuji za jakoukoliv radu...

doplněno 21.04.13 16:44:

ještě uvádím že je tam zazděné zřejmě okno z toho bych chtěla udělat balkonové dveře z obývákuSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.13 18:23
avatar

Chtělo by to asi vidět půdorys domku. Z fotky mám pocit, že současná podesta nad schody před vstupními dveřmi má na délku maximálně metr. To je problém - pokud by se měly nové vnější dveře otevírat dovnitř, otevíraly by se do průřezu dveří současných dveří do domu, pokud ven, musely by se otevírat již při stání na schodišti, což je nepříjemné a potenciálně nebezpečné.

Druhý problém vidím ve stáří domku a možné nestabilitě základů. Podle fotky to vypadá, že spodní část je z kamenů a tedy není vůbec jasné, jak vypadají základy. Těžko potom předvídat, jestli už má dům železobetonové věnce do kterých by se dal balkón chytit. Předpokládám, že veranda/balkon má vést směrem doleva až k hraně domu tam jak je cedule realitky. Takže vlevo bude potřeba postavit jeden opěrný sloup. Jestli dřevěný, ocelový, zděný, to záleží na materiálu z kterého bude balkon. Nejlepší by byl asi slabší železobeton, vzhledem k malé ploše by to mohlo jít uchytit i do zdi domu. Se dřevem by taky nebyl problém, navíc je dřevo lehčí a nebude tolik zatěžovat stěnu domu, která je v kdovíjakém stavu.

Ty dveře z obýváku - samozřejmě to jde, ale bude to další "díra" do domu, kterou bude nutné zabezpečit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: amazonka*
Datum: 21.04.13 18:31

jde mi i to jestli ty sloupy staci z tramu nebo je lepsi vyzdit v rohu od zeme sloup a na to dat tramy a podlahu

doplněno 21.04.13 18:33:

jo a tad je tam veranda asi 150cm dlouha a 120 siroka

doplněno 21.04.13 19:06:

zasilam pudoris

Od: amazonka*
Datum: 21.04.13 19:09

zalislm pudoris

Od: peterh
Datum: 21.04.13 21:28

jestli vám jde o sloupky tak spíše z cihel než itongu-kvůli nasákavosti a také tím ušetříte místo-rozměry slouku.,naně pak trámy a pobýt prkny.Ale je zde otázka jak vypadá vnitřek v půdě,mám namysli podlahu atd.Základem je mít pevný základ .To je pouze všeobecná rada,jak bylo již psáno chtělo by to vidět stav a pak určit technologii.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.