Plastové okno jak dát do otvoru

Od: Datum: 20.04.13 19:53 odpovědí: 22 změna: 22.04.13 20:18

Potřebuji poradit jak vsadit plastové okno do otvoru.
Když jsem viděl dělat profíky okna, nějak to klínkovali a dávali tam pěnu.

Takže pokud si myslím správně, mám li větší otvor, narazím rám okna na vrchní stranu a dole podšpalíkuji aby sedělo rovně a jak potřebuji a pak po obvodu, nebo jen do částí nastříkám montážní pěnu?

Pak jsou tam ještě nějaké plíšky k tomu oknu. Okno je z obi 90x90 otevírací. Zřejmě bude dobré když bude okno v rámu a zavřené když se bude pěnovat.

Zkuste někdo přečíst a dát vědět, co si myslím špatně.
Děkuji všem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: tomiaa
Datum: 20.04.13 20:12

Okno by nemelo byt o moc mensi nez o otvor do ktereho prijde : dejme tomu o 1,5cm z kazde strany ideal.

Muze byt i mensi ale pak je to vic prace na zapraveni a tak.

Okno usadite presne do prostred otvoru. Tedy z kazde strany by melo byt stejne vzdaleno.

Takto okno vyklinkujete a srovnate pomoci vodovahy. Nasledne pomoci turbosroubu zasroubujete ram okna do zdi!

Nasledne vyplnite montazni penou nizkoexpanzni.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.04.13 20:13

samozrejme jestli k tomu mate plisky tak to je druha varianta misto turbosroubu.

Ty plisky se pridelaji na okno a nasledne privrtaj do zdi

Datum: 20.04.13 20:14

ZDE video :

Datum: 20.04.13 20:19
Okno před vypěnovánim musí být samozřejmě zavřené a 24 hodin by se nemělo otvírat. Hned po zaštukováni je dobře strhnout ochranné pásky z rámu. jak do nich bude měsíc pražit slunce tak je budete z rámu dostávat hodně špatně.

Datum: 20.04.13 20:21

Okno by nemelo byt zavrene...mel by se montovat a zapenovat jen ram.Takze okna vysadit!

Datum: 20.04.13 20:41

vezmi okno a vysad křídlo,po tom nasad kotvící plechy pokud je máš nebo provrtat rám a použít turbošrouby(osobně moc nemusím).Nařež si klínky které použiješ k vyrovnání okna.na spodní hranu si polož klínky aby byly proti sobě (budou ti dělat obdélník),samozřejmě pod každý roh okna,tímto si pak posouváním klínků proti sobě doladíš výšku a tim i vodorovnost okna.Pak začni vážít kolmost okna,přivrtej jeden roh podle toho kam běží váha a dorobnej bud spodek či vrch,takto to udělej do kola až bude okno ve váze.dávej pozor také na uhlopříčku .okno musí být v rovině a držet,tedy přivrtat a vyklínkovat,doporučuji rozepřít v místě kde jsou body tahu.pak nasadíš křídlo a okno musí jít z lekha a bez problému zavřít ,nemělo by nikde drhnout.po té postupně kolem dokola opěnit nízkoexpanzní pěnou .pokud možno klínky nechat a při montáži přemýšlet o jejich umístění.jinak plechy a turbáky dávat min od rohu okna,a dotahovat aby se ti neprohnul rám a tím pádem by se ti pohnuly i zavírací body.lehké nepřesnosti jdou pak dohnat na kování ale nespoléhej na to

doplněno 20.04.13 20:44:

jinak pěnit zavřené okno,pěna je řezatelná jak se píše po 24h,pásky dle výrobce 1-3 měsíce,po zedničině očistit kování a promazat

doplněno 21.04.13 20:15:

ano min 15 cm od rohů.nějak mě to vypadlo,na těch turbákéch to nemá kam dilatovat díra krz rám a výztuhu,plechy jsou v drážce tam bych to pochopil že by tam nějaký pohyb mohl být

Ohodnoceno: 2x

Od: acer®
Datum: 20.04.13 20:53

Ty turbošrouby se napálí skrz rám že? Vrtá se díra předem? Nebo do cihly zajede?

Těch jsem si všimnul u dveří, že je tam mám.

doplněno 20.04.13 20:59:

Byl jsem se na to podívat. Mám tam plechy, které se nacpou do drážky v okně a pak se zřejmě přichytí na vnitřní části zdi a pak se zazdí.

Je to tak?

Co tam mám koupit, hmoždinky a šrouby? A stačí V každém rohu jeden ks?

Děkuji

Datum: 20.04.13 20:57

předvrtáš rám a samozřejmě i zed ,do cyhli by ti sám nevlez,itong je jiná,radši používám plechy,okno je lepší manipulovatelné i montáž je lepší,ale u panelů to bohužel nejde zasekat

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.04.13 21:03

Dělají se obě varianty-turbo šrouby skrze rám i do "pacek"

doplněno 20.04.13 21:03:

Jinak jak píše Pajars!

Datum: 20.04.13 21:07

chápu, takže vyvrtám menší díru do cihly a napálím tam turbo šroub na ten plech.

tak to jde.

zítra to dojedu koupit a udělám to.

nesedí mi akorát výška, okno chce trochu přizvednout, takže dole by byla větší mezera než těch 1,5cm.

mám to nejdříve vyzdít , abych otvor připravil "akorát"?

Od: jirbar*
Datum: 20.04.13 21:25

Že ale před nasazením oblepit rám zvenčí paropropustnou a zevnitř parotěsnou páskou o tom ani zmíňka. No oni to ti "odborníci taky nedělají. Podle toho to pak vypadá.No a po zapěnění tyto pásky přehnot na pěnu.

Datum: 20.04.13 21:33

no po pravdě málo kdo to dělá,má se dát vnější vnitřní a pak jsou i parapetní pásy,bohužel to stojí nějakou kačku a řadalidí se dneska řídí cenou nabídky a ne kvalitou-ted napřiklad jdu známému měnit po 5 letech kování které se rozsypává a tím pádem nemůže otevírat okna a balkonovky,co ušetřil před lety ted dá do toho a toho schánění aby to fungovalo,

Datum: 20.04.13 21:41

Myslím že to přímo vyžaduje norma. Firma která to neudělá se vystavuje problému oprávněné reklamace.

Datum: 22.04.13 19:17

Jiří má naprostou pravdu, NAŘIZUJE to ČSN.

Datum: 22.04.13 19:52

A takhle to dopadá když si někdo pozve odp(b)ornou firmu, nebo meloucháře fušaře.

http://www.novinky.cz/finance…byty-derave-jako-emental.html

Jó prachy jsou prachy. A firmy jsou si jisty že zákazník pak u soudu nic nepořídí v tom lepším případě, v tom horším bude firma již v insolvenci.

Datum: 20.04.13 21:29

do plechu stačí natloukačky hmoždinky

Datum: 21.04.13 18:23

Turbo šrouby se nedávají co nejblíže rohů prtože okna pak nemůže v zimně dilatovat a může dojít k prasknutí rámu.Šrouby na střed rámu a nebo lépe udělejte to na ty plechy co vám k tomu dali.

Datum: 21.04.13 20:56

Ok děkuji všem.

Datum: 22.04.13 18:57

Zdravím.
Tak pokračujeme :)

Jak prosím nejlépe okno začistím a udělám pořádné hrany. Čím a jakým způsobem.
Děkuji

doplněno 22.04.13 18:58:

foto

Datum: 22.04.13 19:19

Již při zaměřování jste měl udělat toto:

http://milancukrar.papricka.cz/pazdera/

doplněno 22.04.13 21:14:

to se teď takto dělá, aby se okna nepotila, nepromrzala. Pak se ještě zateplí venkovní rám alespoň z poloviny.

viz obrázek

http://www.stavebnictvi3000.c…ti-okenniho-parapetu-vyresen/

Datum: 22.04.13 20:04

to nechápu jsou tam nějaké plastové obruby.

Datum: 22.04.13 20:18

Pokud máte vypěněno tak nejlépe se zadělává sádrovou vnitřní omítkou,vemete zednické skoby rovné prkýnko které přiděláte na ostění, úhelníkem přenesete na rám okna a určíte si hloubku zazdění okeního rámu bude stačit 0,5-1cm,prkno srovnáte vodováhou takle si připravíte i druhou stranu a můžete zazdívat.Předpokládám že máte vše potřebné a víte jak se se vším pracuje jestli né tak se nato jděte někam podívat nebo se zeptejte zedníka.K dokonalému výsledku je třeba něco o tom vědět.Ta sádrovka je výhodná v tom že vše uděláte jedním vrzem pak stačí jen vymalovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.