Omezení ledniček

Od: Datum: 20.04.13 11:55 odpovědí: 11 změna: 21.04.13 17:40

Prakticky všechny dvoudvéřové ledničky (chladnička nahoře, dole mrazák) při venkovní teplotě +10 C a méně vypínají, nechladí a nemrazí. Víte někdo proč? Šlo by to nějak obejít?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 20.04.13 11:58

Při nižší okolní teplotě se chladnička (a tedy i vnitřní prostor a obsah) méně ohřívá, proto nemá potřebu tolik chladit. Vnitřní teplota by ale měla být stále stejná...

Ohodnoceno: 0x

Od: rv
Datum: 20.04.13 12:10

Termostat je v oblasti chladničky (a ne mrazničky). Pokud je tedy venku stejná teplota, jaká má být v chladničce, termostat nemá důvod spínat a mrazák se rozmrazí.

Od: martondra
Datum: 20.04.13 14:41

jestli je toplota okoli lednicky nizsi ne 17stupnu tak lednicka se vevnitr zahriva 20w telesem aby se nerozmrazoval mrazak.

Od: uska®
Datum: 20.04.13 14:52

A není to tím, že u starých ledniček byl freon a lednička šlapala i v mrazech? Nové lednice mají ekologické chladivo a konkrétné u mé nové lednice s mražákem je psáno, že lednice potřebuje teplotu + 16 st a výš. To znamená, pokud doma bych topila na 15 st., tak se mi zkazí potraviny, lednice nesepne a tudíž nechladí a mrazák nemrazí.

doplněno 20.04.13 14:53:

jak toot obejít? ... snad nějaké topné tělísko přidělat k termostatu ... možná je to blbost ...

Datum: 20.04.13 15:56

Kazda lednice a mrazak ma

Klimatickou třídu
určuje nutnou teplotu okolí, ve které spotřebič pracuje:
SN - Subnormální 10-32 °C
N - Normální 16-32 °C
ST - Subtropická 18-38 °C
T - Tropická 18-43 °C

Datum: 20.04.13 17:27

Ano, je to tak jak píšete. Ale podle mne to není logické, aby se mi vše rozmrazilo, (jak mám ,bohužel, zkušenost) když jsem naopak umístil ledničku do sklepa, aby byla méně namáhána, přes zimu tam bylo cca 5 C a ona vytekla.

Datum: 20.04.13 17:34

zjistite si co ma te za tridu lednicky a podle toho lednicku umistete

Od: cmelak22
Datum: 20.04.13 19:37

současne lednice,mrazáky prostě pod 10 stupnů nefungují,protože nějaký exot vymyslel ekologické a hlavně levné chladivo,které tam je místo freonu,který dávali dříve do ledniček.Jediné řešení je koupit starší ledničku,která má v sobě freon.Pak lednička funguje i v mrazu.Ale starší ledničky mají často špatné nebo ztvrdlé těsnění u dveří,musí se na to dávat pozor při koupi

Datum: 21.04.13 17:04

lednička je tepelný stroj, má určitý výkon a s tímto výkonem pracuje. Výkon se u ledničky projevuje jako rozdíl teploty uvnitř a venku. A tady nastává problém. Může se stát, že výkon nestačí a lednička od určité teploty nemrazí.

U vás tento jev nastává při +10°C? To se mi zdá hodně málo. My máme přesně takovou ledničku jak popisujete, chladnička nahoře, mrazák dole, novotou už nesvítí, ale funguje bezproblémově. Váš problém je možná jinde. Tepelný výměník na zadní straně ledničky si vytváří mikroklima a za ledničkou máte více stupňů, než těch uváděných 10°C. Zkuste tu teplotu změřit.

Teď si dáme příklad a trochu zateoretizujeme.

Máme ledničku, co dokáže vytvořit rozdíl teplot 30°C

Když je v bytě (za ledničkou) 10°C, pak v ledničce při max výkonu může být -20°C

Když je v bytě (za ledničkou) 20°C, pak v ledničce při max výkonu může být -10°C

Když je v bytě (za ledničkou) 30°C, pak v ledničce i při max výkonu může být 0°C, lednička jede naplno a nemrazí.

Když je v bytě (za ledničkou) 35°C, pak je v naší ledničce teplota nad nulou, lednička jede naplno a přitom teče.

Nic složitého. Že ne? Tuhle část fyziky nijak neobejdete. Proto je záhodno stavět ledničku na nejstudenější místo v bytě a dobře odvětrávat prostor kolem výměníku. :)

Datum: 21.04.13 17:09

Právě že asi máte starší typ s fronem, jak píší výše. To co uvádím je přesně napsáno v mauále, takže skutečně funguje až od 10 C výše.

Datum: 21.04.13 17:40

Jasně, V normální chladničce má být teplota přibližně 10°C. Nic podobného by ale pro mrazák platit nemělo.

I mrazák vám vypíná?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.