Jak nahodit,opravit rákos strop?

Od: Datum: 20.04.13 07:19 odpovědí: 5 změna: 21.04.13 11:43

Zdravím,

po vybourání příčky zůstal na stropě pruh, s částmi rákosu, ale i jen prkna. ..Stačila by "rabicka" z králičího pletiva? A zastěrkovat perlinku atd? Je to místy víc jak 3 cm...Samozřejmě klasika se od prken bude odrážet , ne?

Jde praskliny na stejném stropě opravit tak , že se přímo přes vápennou omítku natáhne perlinka atd?

Díky za odpověďi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.13 09:04

Dobrý den,měl,spíše mám,stejné stropy jako Vy a postupoval jsem při opravě takto.Co nedrželo šlo dolů,pak jsem naklepal kraličí pletivo do míst kde byla ta díra.potom navlhčit a naházet maltu do roviny se stávajícím stropem.zarovnat latí.Po zaschnutí jsem strop oškrábal špoachtlí,ometl,napenetroval a natáhl tmelem,do kterého jsem zatlačil perlinku.nerezovým hladítkem jsem to urovnal,počkal do druhého dne,seškrábl"sople" a natáhl ještě jednou tmelem.Opět počkat do zaschnutí,srovnání a na to jemnou.zacucovat a stropy jseou jak nové.A jhe to více než 13 let a nikde ani prasklinka.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.04.13 10:44

Dříve se prodávala takové rabicka s keramickými "peckami". Já jsem ro řešil rabickou, kterou jsem připevnil kovovými uzávěry od piva (zoubky dolů) poměrně hustě od sebe a maltou s vyšší příměsí cementu. Drží to víc jak deset let.

Datum: 20.04.13 11:52

Nevím proč takové prkotiny neopravujete rovnou výměnou celého stropu?!

Opravil bych to bez použití perlinky a lepidla a to stejnou technologií jak to bylo původně!Buďto zv rabitz pletivo (jak je psáno výše s "keramickýmí peckami") neboť kalsický palach asi neseženete,nebo "králíčí pletivo s menšími oky a přichytit do prken podhledu přes víčka od piva (o5 je v příspěvku výše) a na po postřik (špryc) a pak obyčejnou maltu (nejraději vápno a písek ,nikoliv pytl.směs) a bez cementu nebo málo cementu! Nikoliv lepidlo a perlinku-to je určeno hlavně na fasády a tenké vrstvy ne interiér a tlusté vrstvy!

Jen tak pro zajímavost -na palach se používala především vápenná omítka a vydržela minimálně (při dodržení určitých podmínek ) neomezenou životnost! Tak proč tam spát současnou chemii?

doplněno 20.04.13 20:56:

To Ladaadal-tak to máš pravdu,Já se to nakonec taky naučil nedávno (cca 3 roky z5 na rekonstrukci býv.zámeckého pivovaru v JH),ale asi 20 let jsem řemeslo nedělal ( vyučil se pro PSG -betonové skelaty a výplňové zdivo ) nyní asi 16 let u býv. OSP.

Já to beru jen jako opravu pruhu po vybourání příčky a to by šlo i natáhnout hladítkem.Ale záleží na manuální zručnosti!

doplněno 21.04.13 17:53:

To Kjanik -*palec* taky pravda!

Od: ladaadal*
Datum: 20.04.13 19:04

Diesel, máš sice stoprocentní pravdu, jenže kolik dneska znáš lidí, kteří umějí házet strop? Já krom sebe pouze jednoho zedníka před důchodem. Nevím, jak to je běžné, ale znám zedníka cca 7 let po vyučení s praxí a na strop čučel jak idiot do flašky, tak ani nevím, co je na učilišti učí.

Datum: 21.04.13 11:43

Kolego Ladaadale-" a bude hůř".( Co se týká dnešní řemeslné úrovně). Kolego diessele, souhlasím, jen se vyjádřím k cementu. Zkušený zedník si v náročných pracech míchá maltu sám, neboť ji dá vlastnosti, jaké právě potřebuje. Staří zedníci se obrací v hrobě, když slyší, že se dnešní zedník přizpůsobuje maltě : to je teda pro ně něco dosud neslýchaného, Přinesla to však doba dnešních hotových malt. Do malty na strop se dává cement ne kvůli pevnosti, vápenná by v konečném výsledku také stačila, ale strašně pomalu tuhne a vyzrává. Tenkrát se naházela slabá vrstva, aspoň tři dny se dělalo něco jiného Protože vápno tvrdne z kysličníku uhličitého ze vzduchu.Kdežto cement vzduch nepotřebuje, za hodinu tuhne krystalizací i pod vodou. To znamemá, že za teplého počasí řídká cementová malta tuhne doslova hned za lžící, Než šufanem přeházím strop, je to už tak ztvrdlé, že házím další vrstvu. Za den se dají naházet 2cm, což u vápenné ani omylem. Druhá výhoda je, že cementová malta daleko méně vypraskává, než vápenná. Třetí výhoda je, že když dojde k vyplavení stropu, cementová omítka si toho ani nevšimne. Ale nikomu svůj názor nevnucuji, jen říkám : Kolegové, rozlišujte mezi tím, co jste četli, a nebo co máte osobně vyzkoušené. A aby i tazatel z nás něco měl, dodám, že je výhodné to králíčí pletivo natáhnout ve 3 vrstvách. Radši přibiju víc pletiva, než aby to padalo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.