Jaký bezdrátový zvonek?

Od: Datum: 18.04.13 09:30 odpovědí: 9 změna: 10.06.14 10:50

poraďte z vlastních zkušeností, jaký máte doma bezdrátový zvonek?

díky...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 18.04.13 09:43

Nevím sice, co to máme za značku, ale poradím - hlavně nekupovat u větnamců a ty nejlacinější. Mají špatné kódování. Zvonek od větnamců nám zvonil, když šel někdo k sousedům do vedlejšího baráku. Zašel jsem do elektry, vysvětlil, co se mi děje, bylo mi vysvětleno, že ty dražší jsou už jinak kódované (nebo jiné frekvence či co), takže u nich to nehrozí. Dával jsem něco kolem 5-6 stovek a funguje už pátý rok bez jediného problému. Ve vysílači stále původní baterka, přijímač mám do zásuvky. Myslím, že v tomto artiklu se stačí poradit přímo v kamenné elektře, pokud neuvažuješ o koupi na netu. Ale i tak, v krámě poradí, pak si přes net objednáš laciněji a máš to vyřešené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 11:22
avatar

Koupil jsem ve Vietnamu a velká nespokojenost, baterka věčně vybitá. Pak jsem se poradil se známým prodejcem elektro, koupil produkt který má ve venkovní části 12V baterku, vnitřní se dává do sítě, cena něco přes 400, a zatím rok bez problémů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.04.13 11:28

Některé věci se vyplatí kupovat u odborníků, ale hlavně se ptát, počíst si v popisu co to umí, vyzkoušet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 18.04.13 11:30

Vietnamský zvonil kdykoliv jsem pustila mixér, vydržel půl roku než přišla bouřka, asi do tlačítka zapršelo . 3 roky mám z kameného obchodu s 3mi tlačítky a bez problému. Zdroj je v zásuvce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 19:02
avatar

Zvonek z Baumaxu asi za 350 Kč, 2 roky v provozu bez problémů s původní baterií. Přijímač do zásuvky. Poté se úplně rozsypal plastový kryt tlačítka vysílače (pak krátce fungoval jen přelepený fólií), 2x měněná baterie, teď asi půl roku už funguje jen přijímač (ale samotný je nanic). Mám pocit, že v obchodech tohoto typu je sortiment podobný jako v tržnicích. Pak jsme koupili u vietnamců zvonek asi za 200 Kč pro babičku. Babička je špatně pohyblivá a občas upadne. Abych měla jistotu že nebude v nouzi bez pomoci, tak jsem jí vysílač dala do šifonového sáčku na šňůrku na krk aby ho měla stále u sebe a a mohla si zazvonit o pomoc. Já u sebe nosím přijímač. Pokud jsme venku, je to dobré. V baráku ale asi stíní stěny, tak prostě nefunguje - takže je nanic. Moje odpověď je taky asi nanic, ale nedalo mi, abych to nenapsala...*klik*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: weka®
Datum: 18.04.13 20:54

problém vyřešen ...drátová verze se dala do pořádku a vše funguje jak má ;)

Od: hop®
Datum: 18.04.13 20:57
avatar

Sice "s křížkem po funuse", ale z vlastních zkušeností - nebrat. Z asi sedmi kousků, které mi prošly rukama se nepovedl ani jeden, nakonec se vždy vyřešilo natažením drátů. A že to většinou nebyly levné exempláře od ťamana..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: georgia
Datum: 29.04.13 08:09

My máme bílo-zelené bezdrátové zvonky EMOS a fungují bez problémů. Super je, že si můžete dokupovat náhradní a přídavná tlačítka. Zvonek má na výběr tuším ze třech melodií, sami si ho doma spárujete - nic na tom není, zvládne to i malé dítě. Ségra má doma taky zvonek této značky, ale má s možností nahrát si tam vlastní MP3 melodii. Zvonek je celý přenosný, nemusí být zapojený do sítě, takže si ho bere i na zahradu, aby slyšela když někdo zvoní. Až budete mít zvonek doma, doporučuji nedávat ho na kovové povrchy (schránka, kovový plot,...) to se dosah zvonku o hodně snižuje a nemusel by fungovat tak jak je potřeba...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matacz*
Datum: 10.06.14 10:50

Existují víceméně dva typy bezdrátových zvonků (v pásmu 433MHz). Slabší a silnější.

Slabší typ má VF výkon cca 0.2mW a dosah až cca 100m ve volném prostoru - levný (stovky Kč).

Silnější typ má VF výkon 10mW a dosah až cca 300m ve volném prostoru - dražší (tisíc Kč).

Větší VF výkon není možný - je na to vyhláška: Na kmitočtu 433MHz lze využit pasmo 433,05 až 434,79 MHz a podle vyhlašky je možne vysilat s vykonem 10 mW max. 6 minut za hodinu (kličovaci poměr je max. 10%), nebo při vykonu 1 mW nepřetržitě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.