Polyester na garážových vratech

Od: Datum: 17.04.13 23:05 odpovědí: 5 změna: 18.04.13 08:06

Zdravím, doma máme stará dřevěná vrata u garáže, tak jsem si myslel že bych z vnitřní strany našrouboval polyester aby to nějak vypadalo a také trochu izolovalo. Potřebuju poradit jak bych to měl udělat, jestli tam mam dát nějaké hmožděnky nebo stačí jenom šrouby díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.04.13 23:16
avatar

Dobrý den, skutečně se jedná o polyester? Neptáte se na polystyren? Ten bych tam jen přišrouboval na vruty s podložkou pod hlavou. Myslím, že hmoždinky do dřeva nemají význam. Zdravím!

doplněno 18.04.13 02:01:

Ano, nebo můžete zkombinovat lepení a vruty třeba jen do rohů, aby to bylo zabezpečeno. Jinak, já vycházím z hesla, že "nejlepší lepidlo je hřebík".

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.04.13 00:27
avatar

Anobo se uplně vyprdnout na šrouby a nalepit to tam montážní pěnou. Držet to bude stejně ne-li líp.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.04.13 06:03

Použil bych polystyren extroduvaný, protože okolo vrat se člověk pořád motá navíc polyš spíše nebude ničim překryt a časem "zvětrá" a budete mít kuličky všude. Asi bych taky spíše lepil, dělají se speciální montážní pěny na lepení zateplení, které tolik nenabývají. U šroubů hrozí riziko, že budou fungovat jako tepelný most, bude se na nich srážet voda a dřevo okolo nich bude postupně vyhnívat a vrata půjdou k pánu... Taky bych vrata před zateplením pořádně natřel a nebo aspoň napustil nějakým napouštědlěm...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nemej
Datum: 18.04.13 07:32

hořlavý polystyren na vrata garáže? každý svého štěstí strůjcem - já budu dávat klasickou minerální vlnu, do rámu se mi vejde 5cm - ještě nemám vyřešený povrch, líbí se mi vlna s hliníkovou folií, jako to bývá na vzduchotechnikách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 18.04.13 08:06

Tak pokud má tazatel garáž s vydlážděnou a stíranou podlahou, tak bych to ještě bral, ale pokud jde o klasickou garáž-potažmo dílnu, tak pár desek polyše už se ztratí, když vezmu benzíny, nafty, ředidla, barvy, oleje, odmašťovadla, lepidla a plno dalších silně hořlavých položek, tak pár kuliček polystyrenu by ty plameny už moc neobohatilo.*smich*.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.