Přítelkyně a trvalé bydliště v mém bytě

Od: Datum: 17.04.13 15:30 odpovědí: 2 změna: 19.04.13 06:27

Zdravím, není mi úplně jasná jedna věc. Jsem "majitelem" družstevního bytu (resp. mám zde členský podíl), mám zde normálně trvalé bydliště a nájemní smlouvu. Bydlím zde s přítelkyní, která nemá žádná členská práva, smlouvu ani trvalé bydliště. Pouze je zde nahlášena, že tu se mnou bydlí, kvůli poplatkům družstvu atd. Nyní jsme uvažovali, že když už tu se mnou několik let bydlí, zařídila by si zde i trvalé bydliště. Co pro to udělat a jaká rizika to s sebou nese? Předpokládám, že musím mít souhlas od družstva a následně s tím jít na úřad. Pakliže bych si ji sem ale formálně nastěhoval, hrozila by mi případně exekuce na můj byt? Co by to znamenalo, když bych se s ní třeba rozešel a chtěl bych ji případně vystěhovat pryč? Musím s ní podepisovat nějakou smlouvu nebo tak něco? Nebo je to jen formalita na úřadě a mohl bych ji pak normálně vystěhovat a trvalé bydlliště jí osobně na úřadě zrušit? Co kdyby nechtěla odejít? Díky moc za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 18.04.13 23:26

Ano, máte jen podíl v družstvu, nikoliv vlastník bytu. Doporučuji se poptat na družstvu, nebo si přečíst jejich stanovy, ty tady nikdo nezná, družstvo je váš partner. Exekuce na "váš" byt nemůže hrozit, vy máte jen podíl, ne přítelkyně. Ale ex pobere i vaše věci, pokud neprokážete vlastnictví. Co se týká TP, info relevantní podá evidence obyvatel, matrika obce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.04.13 06:27

Na TP by měla stačit smlouva ve které je hlášená v bytě, pokud to nemáte, tak potvrzení z družstva, ideální je, zavolat si na Váš městský úřad a dotázat se. Exekutor(zloděj) může hrozit všem a všude. Pak už je jen žaloba na vynětí věcí z exekučního řízení, nebo jak se to přesně jmenuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.