Stavba kadeřnictví

Od: Datum: 03.06.13 00:20 odpovědí: 8 změna: 03.06.13 23:28

Dobrý den,

Potřebovala bych poradit ohledně stavby kadeřnictví. Chtěli by jsme z manželem postavit kadeřnictví na svém pozemku,kde se nachází i náš dům.Kadeřnictví by bylo o rozloze 35 m2.Byla by to samostatná stavba na zahradě.Chtěla jsem se zeptat jestli potřebuju stavební povolení a co vše k tomu projektu potřebuji.Jde mi především o tu stavbu.Vím že je k tomu potřeba hygiena a kontrola hasiči o požární bezpečnosti.Na zahradě máme jímku na odpadní vody a do toho je sveden odpad z celého domu a popřípadě by bylo i z kadeřnictví.Pokud ano tak jestli budu potřebovat faktury o vyvážení odpadu. A nebo bude potřeba čistička aby byl provoz provozovny povolen.Samozřejmě bude mít provozovna samostatný vchod z ulice a služební vchod ze dvora domu.

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem Březinová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.13 00:50
avatar

Stavební povolení a řádná kolaudace bude zapotřebí. Veškeré konkrétní podmínky ke stavbě a jejímu následnému užívání Vám sdělí a uloží místně příslušný stavební úřad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 03.06.13 09:15

Stavbu 35 m2 můžete stavět na ohlášku, netřeba st. povolení. Ve výsledku je to skoro stejné množství papírů, jen je to rychlejší. Za potřebujete čističku nebo ne bych si zjistila na st. úřadě ještě před zadáním projektantovi.

Nevím, nevím... co vás vede k tomu stavět hned kadeřnictví. Já bych postavila např. zahradní domek, po kolaudaci jen změnila název, stavbu vložila do účetnictví a podnikala. U stavby k podnikání máte přísnější podmínky, ale záleží na vás. Pozeky také mudete nechat znovu zaměřovat? A část pozemku - osobní, část pozemku pod stavbou k podmikání?... nekomplikujte si život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ba*
Datum: 03.06.13 13:14

Děkuji vám za odpověď..vede mě k tomu to že jsem neznalá a nevím že to jde třeba oklikou jako tím zahradním domkem.kdybych ale stavěla např.zahradní domek a pak to změnila na kadeřnictví tak už by to ale muselo být s vodou a odpady,záchody atd.. a ten zahradní domek bych musela už přizpůsobyt na kadeřnictví kvůli hygieně.Nevím ale optám se na to děkuji

Od: uska®
Datum: 03.06.13 13:27

Pokud chcete stavbu (kadeřnictví) pronajmout někomu, tak musí splňovat hygienu ..., ale pokud jste sama kadeřnice, nepotřebujete vůbec nic. Do ŽL uvedete místo podnikání číslo popisné vašeho domu ( zahradní domek nebo kadeřnictví stejně nedostane jiné popisné číslo). A vy můžete stříhat třeba doma v kuchyni a nebo chodit po zákaznicích po jejich domovech. Vy k podnikání nepotřebujete mít extra provozovnu.

Vše se mění, než se do něčeho pustíte, zajděte na FÚ a zjistěte podmínky živnosti.

doplněno 03.06.13 18:37:

cyril - ano jsou podloženy praxí, ale vše se mění... nevím co obnáší zřízení nového ŽL na kadeřnici.

doplněno 03.06.13 19:58:

cyriil - omyl. Od ŽL musí začít, aby získala info o provozovně - zda musí být, nemusí být,... Myslím si, že v této věci se nic nezměnilo, Kdybych se rozhodla chodit s igelitkou po domech, tak to bude také OK a provozovnu mít nemusím - ALE OVĚŘIT!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.13 18:28
avatar

Mohu se zeptat, zda Vámi popisované rady jsou podloženy vlastní konkrétní zkušeností nebo si jen myslíte, že takto je to dostačující?

doplněno 03.06.13 18:44:

Dotaz se však netýká podmínek získání ŽO, ale podmínek pro vybudování konkrétní provozovny, což je dosti podstatný rozdíl.

doplněno 03.06.13 23:34:

S omylem souhlasím, ale na Vaší straně. Živnostenský list či jiné oprávnění k podnikání klidně mohu vlastnit i bez provozovny. Jiná věc je zda mohu určité činnosti vykonávat bez provozovny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ba*
Datum: 03.06.13 20:47

Já Živnostenský list mám! Byla jsem OSVČ ale platila jsem za pronájem křesla 6000kč měsíčně já chci mít kadeřnictví doma! a vlastní! I když tam budu pracovat jenom já musí to splnovat hygienické podmínky..to se nemění! Co se týče hygieny tak vše vím krom té jímky.Dělala jsem na provozovně takže vim jak to chodí!Šlo mi spíše ao to stavební povolení atd.. co se týče stavby toho kadeřnictví a ne jak svou práci dělat.Nechci chodit z igelitkou po domech,chci mít svojí provozovnu kde budu mít vše potřebné.Kadeřnice na cestách to ne.Ba naopak k mému podnikání je zapotřebí mít spousty věcí a příslušenství a nějaké zázemí pro zákazníky. A ne tahat za sebou kufr se spusty věcmi.Nezlobte se ale vy asi nevíte co vše kadeřnice potřebuje aby práce byla profesionální a kvalitní.Vám by se taky nelíbylo mít blbě vyfoukanou hlavu,jen z toho důvodu že jsem si nedala do igelitky zprávnou velikost kartáče!

Od: uska®
Datum: 03.06.13 21:56

ba- nepochopila jste mě. Nejde o vaši práci, ani o igelitku, já hledala možnost jak vám stavbu ulehčit. Jak vypátrat, zda vůbec potřebujete oficiálněmít provozovnu. Když jste měla pronajaté křeslo, tak provozovnu jste měla kde? Pokud byste měnila co dva měsíce pronájem křesla, tak to jste musela chodit měnit adresu podnikání na FÚ? a nebo jste měla pořád místo podnikání trvalé bydliště? . U nás v dědině jsou tři ženský, co chodí po domech, žádnou provozovnu nemají a ŽL vlastní. Takže bez provozovny to jít musí. Je to snažší cesta. Samozřejmě je lepší mít stavbu výhradně k podnikání.

Pokud hned začnete stavět kadeřnictví, připravte si moc dobré nervy a spousty peněz navíc. A začněte dělením pozemku neboť stavba k podnikání nemůže stát na soukromém pozemku, nelze vypočítat např. ani daň z nemovitosti, u nás st. úřad bez rozdělení pozemku by vám souhlas ke stavbě nedal. Snažila jsem se před 2 lety vyřídit st. povolení pro "kovárnu". U obytného domu měl majitel jimku, u kovárny již požadovali samostatnou čističku i když by budovy sousedily. Aso co úřad, to jiné podmínky. Přeji dobré pořízení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.06.13 23:28
avatar

Místo podnikání a provozovna jsou opět dva naprosto rozdílné pojmy a ani spolu nemusí (ale i mohu) v reálu souviset. Cením Vaši snahu pomoci, ale bohužel znalost dané problematiky je slabší. (O nabádání k obcházení zákonů a norem nemluvě)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.