Úhrada opravy elektriky na spol. chodbě domu?

Od: Datum: 17.04.13 11:45 odpovědí: 3 změna: 29.04.13 17:22

Dobrý den, mam dotaz k úhradě opravy elektřiny na společné chodbě dobu. Z důvodu stáří mi ze dne na den přestala fungovat elektřina v bytě. Elektrikář zjistil, že se jedná o závadu, která vznikla v rozvodech elektřiny na společné chodbě a to v místěch za elektroměrem dále od bytu, tak jsem tedy odlovil správce a tento se tedy (z vlastní iniciativy) opravy ujal. Zavolal svého elektrikáře a zajistil opravu. V současné době chce po mě úhradu opravy, kdy uvedl, že se nejedná o opravu společných částí domu. V našem domě jsme všichni vlastníci svých bytových jednotek.

Dle mě se ale jedná o opravu společných částí domu a to proto, že došlo k poruče ještě před elektroměrem, kdy se musel vyměnit hlavní jistič a také nějaká kabeláž. Prosím o radu, zda v tomto případě jde opravdu o spol. části domu a opravu hradit nemusím či nikoli a také nějaký odkaz, kterým bych mohl danou situaci správci dokázat.

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 17.04.13 11:57

Rada je jediná, musíte se podívat do vašeho Prohlášení vlastníka, co tam je uvedeno! Ale po elektroměr by to mělo být společné, z toho sosají přece elektriku všichni, za elektroměrem vaše, ten není váš (snad jste měl na mysli před elektroměrem dále od bytu, pak by ale na to doplatili i jiní), podobně plyn, voda. Nevím, koho myslíte správcem, to je jen služebník SVJ, máte jít za předsedou výboru.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.04.13 17:45

podívejte ostatním elektřina a i na chodbách zřejmě šla. Jednalo se o závadu související s Vaším bytem byť v prostorech společných (chodba). Myslím si,že to je na Váš náklad opraveno správně. Jinak by tomu bylo v případě,kdyby elektřina nešla ve všech nebo více bytech najednou. Můj názor.

Od: petr1*
Datum: 29.04.13 17:22

1Jistič před elektroměrem je součástí Vašeho odběrného místa. Opravu určitě musíte uhradit Vy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.