Oprava zatékající zdi

Od: Datum: 16.04.13 13:34 odpovědí: 7 změna: 18.04.13 08:22

Mám starší domek na vesnici, který je z jedné strany tak dva metry pod úrovní terénu, nahoře má pozemek soused. U něj je u zdi starý ručně betonovaný žlábek na odvod vody, bohužel popraskaný. Dešťová voda tak prasklinami zatéká do mého zdiva a způsobuje jeho vlhkost. Existuje nějaký tekutý prostředek, který by se dal nalít do těchto prasklin na pozemku souseda, pronikl by do všech skulin a utěsnil by je proti prosakující vodě? Chtěl bych se vyhnout vytrhávání starého betonu a budování nového žlabu u souseda. Chtělo by to nějaký prostředek, který by protekl do určité hloubky a pak díky svým vlastnostem ztuhl a utěsnil spáry, kterými voda jinak bez problémů pronikne.

Děkuji za každou radu.

Milan


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 16.04.13 15:33

Udělejte to pořádně = odkopat, hydroizolace stěny + drenáž + nový žlábek. Lepit to nemá smysl (proříznout praskliny do hloubky a zalít asfaltem např.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.13 17:30
avatar

Milane, souhlasím s kolegou,

Udělejte to pořádně

ale již nesouhlasím s = odkopat, + drenáž +

SOUHLAS s VODOROVNÁ hydroizolace stěny nový žlábek. Lepit to nemá smysl (proříznout praskliny do hloubky a zalít asfaltem např.

páč pouštět si vodu dolů k drenáži, tam jí hromadit nemá opravdu význam..

doplněno 16.04.13 17:43:

Chlapi, třeba jsem natvrdlí, ale tazatel sděluje, že mu povrchu od souseda teče voda. Proč ho nutit aby pustil vodů dolů, proč jí neodvést na povrchu pryč?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 17.04.13 10:58

Píšu i nový žlábek = povrchovou vodu pryč... Časem taky ale proteče skrz, proto hydroizolace a drenáž (samozřejmě drenáž musí vést někam pryč). Hydroizolace tak aby voda nemohla do zdi, s vodorovnou souhlas (izolace proti vlhkosti vzlínající zdí z podloží), i když pokud stěny předtím nevlhly tak tam vodorovná třeba je, nebo je podloží suché...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.13 17:39
avatar

Je možné obkopat zeminu kolem stěny,tu začistit a přikrýt IGLů folií.Spodní část stěny zasypat štěrkem,ale zachovat spád k odtoku vody.horní část zasypat jemnější drtí,nebo kačírkem.Dobré je také oddělení drtě od zeminy geotextilií.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.13 16:02

Já nevím rádcové, ale největším problémem bude asi oprava žlábku,který, jak jsem to pochopil, je souseda. Takže to bude ve fázi- "babo raď". A´t se žlábek opraví či nikoliv, dle mého názorru vlhkost tam bude pořád, protože voda bude zatékat pod žlábek a nevěřím tomu, že soused na svoje náklady zhotoví pořádné dílo. Pochopil jsem polohu žlábku dobře? Žlábek je souseda, nebo Váš?

doplněno 17.04.13 16:11:

Jinak ještě doplňuji, žlábky se vždy lícovali cementem, ať tam dáte cokoliv ve stylu hned a rychle, vlhkosti nezabráníte, ani náhodou. Nevím, jak je Váš dům velký, ale ze zkušenosti vím, že nejlepším pomocníkem, aby rychle zabránil protékání a prosakování vody přes betové žlaby, je použití gumového pásu z dopravníku, já měl kdysi u kolny na svadu tuto gumu o šířce asi 1 metr.´, pochopitelně podklad by se musel upravit do vhodného spádu. S tímto řešením, by i soused souhlasil. Tyto dopravníky se dají sehnat na šachtách a pod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.13 19:57
avatar

sanyo, Vaše doplnění se mi líbí a chválím Vás. Zvláště gumový pás. Ale asi vycházíte ze zkušenosti minulé doby. Dneska máme modernější metody. Co třeba, a zde s vámi naprosto souhlasím, že je třeba upravit do vhodného spádu a dle místních podmínek, použít často zmiňovano nopovku, třeba 2 metry širokou a rozbalit jí jako koberec. Samozřejmě pak zakrýt vhodným matrošem...

Ale to je na místní prohlídku a úpravu dle skutečnosti..


doplněno 22.04.13 18:20:

sanyo,

alejá nenavrhuji nic drahého a něco co musí dělat firma. Jen navrhuji používat nové LEVNÉ metody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 08:22

Jo, ano - modernější metody jsou, ale za ještě modernější peníze, to všichni víme. Našinec by se nedoplatil, kdyby všechno kupoval a takto může jednat podomácku a racionálně. Tady však největším problémem bude, že to není jeho, nemůže si naplánovat věci tak, jak by se mu líbilo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.