Nátěr venkovního nábytku

Od: Datum: 16.04.13 00:39 odpovědí: 3 změna: 16.04.13 10:18

Zdravím máme vyřezaný zahradní nábytek z kmene borovice která byla kácena asi tak před 14ti dny jsou to židle a jeden stůl .Plocha stolu je čelní dřevo . Chci se zeptat čím mám ošetřit .. natřít plochu stolu popř. židle abych zamezil vysušným trhlinám .Vím ze uplně to nejde ,ale přeci jen truchu jim to znesnadnit. Samozřejmně to dřevo je ještě dost vlhky na nějakou syntetiku nebo vodní laky.Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.04.13 01:01

Dobrý den, nábytek ze stromu, který byl pokácen před 14-ti dny. Toto jsem ještě neslyšel. Měl jsem uskladněné trámy výrazně starší a zkroutily se stejně. Nechte to dřevo pracovat a schnout. Já bych na nátěr nespěchal, až jak to bude vypadat za několik měsíců. Zdravím!

doplněno 16.04.13 09:22:

Aha, špatně jsem to pochopil. Nejedná se o nábytek vyrobený z čerstvého dřeva, ale je to ze špalků pokáceného stromu. Mám pouze zkušenost, že pokud se s tím nic neudělá, tak časem a působením vlhkosti to dřevo napadne houba, hniloba a kůra odpadne. Rozhodně bych to neuzavíral zatím nátěrem (jak i píšete) a počkal až se dřevo přirozeně seschne. Asi by bylo dobré ty špalky chránit před deštěm a zatím je jen ošetřit přípravkem na ochranu dřeva před škůdci. Konkrétní by Vám snad doporučil někdo v drogerii (např. Dřevosan Extra viz odkaz). Potom natírat lakem asi až další sezónu.

http://www.wood-profi.cz/drevosan.php

Ohodnoceno: 2x

Od: sinner
Datum: 16.04.13 08:46

Bylo to mysleno jeden kmen jedna zidle a ten stul byl ten nejsirsi ,vse z jednoho kusu...

Datum: 16.04.13 10:18
At to natřeš čím chceš, stejně to praskne. Jakmile tam je střed, nepomůže ani svěcená voda.
Nehledě k tomu, ze natirat mokrý dřevo je o ničem.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.